Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné najdou práci další nevidomí a slabozrací

  • Karviná,

V Karviné už brzy najdu práci další nevidomí a slabozrací. Společnost UnikaCentrum, která v rámci sociálního podnikání zdravotně znevýhodněné lidi zaměstnává i v sousedním Havířově a Ostravě, totiž pro velký zájem o masérské služby rozšiřuje své zázemí.

Tohle je nevidomá Beata Hnidová. Pracuje jako masérka společnosti UnikaCentrum na Poliklinice v Karviné-Ráji. Nejčastěji sem lidé přicházejí na masáž zad, šíje, a dolních končetin. Od začátku své směny se tady maséři doslova nezastaví.

Beata Hnidová, masérka: “Když je záda šíje, tak osm lidí vyjde na šest hodin co máme směnu.”

Problém je ale v dlouhé čekací lhůtě a to až měsíc.

Marcela Pospíšilová, recepční: “Denně třicet lidí přijde, kromě toho ještě telefonují, kteří by chtěli být obslouženi a nemůžou.”

Masérské centrum společnosti Unikacentrum, dříve Tyflocentrum, které zaměstnává nevidomé a slabozraké a další zdravotně postižené vzniklo v roce 2006. Od té doby se kapacita neustále navyšuje, v současné době zde pracuje šest masérů a tři recepční.

Rozvíjení spočívá v rozšiřování centra a úpravami sousedního prostoru, kde najdou práci další nevidomí opět na pozici masér, masérka.

David Jelínek, ředitel společnosti: “Nacházíme se v místnosti, která je už částečně hotová, máme hotové stropy, osvětlení, zásuvky, zbývá vyrovnat podlahu nivelační hmotou a položit linoleum.”

Předpokládá se, že by pracovní zázemí pro další maséry mohlo být připraveno v říjnu. Zájemci se mohou už teď hlásit na níže uvedeném emailu, předchozí masérská praxe je výhodou, ale není nezbytná.
Šakalí léta / muzikál

04.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

05.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

HAMOR - STAV s.r.o.
Karviná
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

S-O-D Holding s.r.o.
Petřvald
od 21 400 Kč/měsíc

Detail

JaPa full business s.r.o.-pracoviště
Český Těšín
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků