V Karviné najdou práci další nevidomí a slabozrací

  • 12:16,
  • Karviná,

V Karviné už brzy najdu práci další nevidomí a slabozrací. Společnost UnikaCentrum, která v rámci sociálního podnikání zdravotně znevýhodněné lidi zaměstnává i v sousedním Havířově a Ostravě, totiž pro velký zájem o masérské služby rozšiřuje své zázemí.

Tohle je nevidomá Beata Hnidová. Pracuje jako masérka společnosti UnikaCentrum na Poliklinice v Karviné-Ráji. Nejčastěji sem lidé přicházejí na masáž zad, šíje, a dolních končetin. Od začátku své směny se tady maséři doslova nezastaví.

Beata Hnidová, masérka: “Když je záda šíje, tak osm lidí vyjde na šest hodin co máme směnu.”

Problém je ale v dlouhé čekací lhůtě a to až měsíc.

Marcela Pospíšilová, recepční: “Denně třicet lidí přijde, kromě toho ještě telefonují, kteří by chtěli být obslouženi a nemůžou.”

Masérské centrum společnosti Unikacentrum, dříve Tyflocentrum, které zaměstnává nevidomé a slabozraké a další zdravotně postižené vzniklo v roce 2006. Od té doby se kapacita neustále navyšuje, v současné době zde pracuje šest masérů a tři recepční.

Rozvíjení spočívá v rozšiřování centra a úpravami sousedního prostoru, kde najdou práci další nevidomí opět na pozici masér, masérka.

David Jelínek, ředitel společnosti: “Nacházíme se v místnosti, která je už částečně hotová, máme hotové stropy, osvětlení, zásuvky, zbývá vyrovnat podlahu nivelační hmotou a položit linoleum.”

Předpokládá se, že by pracovní zázemí pro další maséry mohlo být připraveno v říjnu. Zájemci se mohou už teď hlásit na níže uvedeném emailu, předchozí masérská praxe je výhodou, ale není nezbytná.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků