Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový dětský koutek v Karviné roste před očima

  • Karviná,

V karvinském parku Boženy Němcové roste doslova před očima nový dětský koutek. Původní dřevěný komplex ve stylu slovanského hradiště už dosloužil a některé atrakce z bezpečnostních důvodů přestaly vyhovovat..Město se proto rozhodlo vyřešit vše zásadní rekonstrukcí.

Tyto záběry původního dětského koutku už patří minulosti. Atrakce donedávna sloužily stovkám dětí dvacet let a bylo na čase je kvůli opotřebení vyměnit. V těchto dnech už doslova před očima vyrůstá v parku koutek zbrusu nový. S novými atrakcemi a herními prvky.

Kamila Kaletová, jednatelka stavební firmy: “Na stávajícím místě, kde byla původní sestava, vyroste nová, která bude pro větší děti, s lany a v místě, kde bylo pískoviště, vyroste sestava pro menší děti. Dále tady budou prvky, které budou mít zavěšené houpačky, beranidla a ještě dalších pět prvků pro děti ke hře.”

Jediné, co z původního koutku v parku zůstane, je tvorba karvinského výtvarníka Waltra Taszka.

Šárka Swiderová, mluvčí Karviné: “Původní plán byl celé to hřiště kompletně udělat znovu a nenechat tady staré prvky, nicméně ta symbolika slovanských Bohů je velmi povedená a zachovalá a bylo rozhodnuto, že symboly pana Taszka tady zůstanou.”

Hotovo bude na začátku listopadu. Do té doby je zakázáno vstupovat na staveniště, z důvodu bezpečnosti. V zemi jsou snadno přehlédnutelné jámy, atrakce nejsou ještě zapuštěné do země a je tady zvýšené riziko úrazu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy