Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Doktorka jako jediná ze tří nemocnic volila v práci

  • Karviná,

Teď vám přinášíme příspěvek z dětské jednotky intenzivní péče v Karviné. Primářka Lenka Böhmová tam po oba volební dny držela službu. I když žije v Ostravě, možnost volit si nenechala ujít a tak si vyřídila volební průkaz a odvolila v práci.

Doktorku Lenku Böhmovou mohli diváci televize Polar vidět nedávno v pořadu TV Medicína, kde přišla popovídat o možnostech a rizicích alternativních porodů. My jsme se ji ale nepřišli zeptat na nic ohledně její práce. Primářka dětského oddělení v Karviné je ze všech třech nemocnic, tedy Karvinské, Orlovské a Havířovské, jedinou lékařkou, která požádala o možnost volit v nemocnici. A tak ji přímo ve službě navštívila volební komise.

“Protože oba dva dny voleb jsem v práci, tak jsem si zařídila volební průkaz a komise přišla za mnou do práce a mohla jsem odvolit v práci. Bydlím v Ostravě-Jihu, v Hrabůvce, takže jsem si zašla zde na úřad, kde jsem si volební průkaz vyřídila,” říká lékařka.

Možnost volit si nechtěla nechat ujít hlavně proto, že kolem sebe slýchává mnoho nespokojených názorů a volby jsou přeci hlavním způsobem, jak svobodně vyjádřit svůj názor.

“Chci volit, protože stěžovat si a kritizovat umí každý, ale myslím si, že bychom měli také přiložit ruku k dílu a snažit se něco změnit a proto jsem se rozhodla pro tento způsob,” dodává Lenka Böhmová.

V rámci karvinské nemocnice si o možnost volit přímo v ní požádalo už jen Oddělení sociálních služeb, kde jsou lidé, kteří se dlouhodobě bez pomoci druhé osoby neobejdou. Tak tam zavítala volební komise s urnou.

“Člověk už má něco za sebou, takže už mi to tak hlavou letělo a říkala jsem si, babino to udělej,” popisuje jedna z pacientek to, jak se rozhodovala při volbě strany.

Nemocnice musí umožnit každému pacientovi právo volit. Pokud zrovna nejsou ve svém volebním okrsku, měli se nahlásit týden předem na zvláštní seznam voličů a nebo si opatřit volební průkaz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy