Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští studenti chtějí pravidelně darovat krev

  • Karviná,

Studenti karvinského gymnázia přišli hromadně doplnit zásoby krve na hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji. Potěšující je, že mnozí z nich se chtějí stát pravidelnými dárci a omladit tak stárnoucí generaci dárců.

Tohle je Ondra Reis z karvinského gymnázia. Se svými spolužáky a profesorkou přišel do rájecké nemocnice poprvé darovat to nejcennější, co má, svou krev. Je přesvědčený, že to není naposled, co krev daruje.

Ondřej Reis, student: “Chtěl bych, chtěl bych darovat dál. Protože to dělá taťka doma, vím, že je to dobré, že to může někoho zachránit.”

Zkušenost s darováním krve už dříve zažila Klára Rančková. “Doufám, že zrovna moje krev může někomu zachránit život. Poprvé jsem měla problém s tím, nebylo mi nejlíp, tak jsem měla strach, ale teď je to v pořádku naštěstí, takže doufám, že budu darovat krev dál,” prozradila.

S krevními zásobami všech skupin si momentálně lékaři v nemocnici vystačí, nicméně, za minutu to už může být úplně jinak.

Daniel Janek, primář: “Může přijet těžký pacient, krvácející pacient a z těch dobrých zásob se stanou nedostatečné zásoby.”

Byť má transfuzní oddělení pravidelné a spolehlivé dárce, všeobecně stále chybí mladí lidé, každý takový student, je proto pro transfuzní stanici velkým přínosem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMilan Zálesný - Moravskoslezský kraj
Karviná
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

PRETECLON s.r.o. - pracoviště ČR
Karviná
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

PRETECLON s.r.o. - pracoviště ČR
Karviná
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail