Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolný hasič z Karviné se stal Srdcařem roku

  • Karviná,

Teď vás seznámíme s dobrovolným hasičem z Karviné Edvardem Sznapkou. Za své užitečné aktivity, které dělá po práci, byl oceněn Nadací OKD a stal se letošním Srdcařem roku.

Tohle je 55letý pan Edvard Sznapka. Pracuje jako důlní elektrikář a je také stále aktivním dobrovolným hasičem u sboru z Karviné-Hranic a to již od 15 let. Kromě toho, že je dlouholetým členem výjezdové jednotky a roky po práci bez nároků na odměnu zasahuje u požárů, povodní a nejrůznějších událostí, věnuje svůj čas i dětem a mládež ve sborui V současné době zastává posty zástupce velitele a zástupce starosty sboru. Teď se může pyšnit i vzácným titulem Srdcař roku, který mu udělila Nadace OKD při letošním slavnostním vyhlášení nejlepších projektů roku.

Edvard Sznapka, Srdcař roku: “Je to největší ocenění, kterého si nesmírně vážím, bude to takový impuls a bude mě to zavazovat do další práce.”

Práci u dobrovolných hasičů bere pan Sznapka jako své životní poslání. A bez toho, aby do něj vložil své srdce, by to dělat nemohl. Těší se z každého sebemenšího úspěchu.

Edvard Sznapka, Srdcař roku: “Jak se daří především dětem, jak i dospělým, i ženám, protože máme i ženská družstva,, pokud jsou ty výsledky, tak jsem velice rád.”

Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD: “My si strašně jejich práce vážíme, protože ti lidé to dělají srdcem, často bez nároků na jakýkoliv honorář .”

Ročně Nadace OKD vybírá a nominuje ty nejlepší ze 150 projektů

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy