Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

OPF Karviná slaví 30.výročí Erasmus programu

  • Karviná,

Už třicet let funguje v Evropě výměnný program pro studenty nazvaný Erasmus. Karvinská obchodně podnikatelská fakulta se do něj zapojena před dvaceti lety a k tomuto významnému výročí uspořádala několikadenní oslavu.

Oddělení zahraničních styků obchodně podnikatelské fakulty se připojilo k celoevropským oslavám 30. výročí založení programu Erasmus plus. Na fakultě, která je v programu aktivní dvacet let, probíhaly nejrůznější akce plná setkávání a vzpomínání.

Roman Šperka, proděkan proo zahraniční styky: “Tato událost se jmenuje Global Village reprezentuje všechny aktuálně u nás zastoupené univerzity nebo státy. Studenti mají na starosti kromě prezentace i ochutnávku jídel, pití, zvyků, hudby.”

Přínos Erasmu je pro školy po celé Evropě obrovský.

Tomáš Heryán, účastník programu Erasmus +: “Byl jsem asi 4x v Řecku, 2x Istanbul, Švédsko, Estonsko.”

Tereza Šimečková, účastnice programu Erasmus +: “Já jsem byla rok na studijním pobytu ve Španělsku, studovala jsem tam celý akademický rok a přineslo mi to hodně zkušeností jak v osobním,tak profesionálním životě a hodně jsem se osamostatnila.”

Za výměnnými programy se skrývá celý organizační tým, který se stará nejen o studenty, kteří vyjíždějí ven, ale i o ty, kteří studují v Karviné.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail