Hendikepovaná mládež absolvovala taneční kurz

  • 12:25,
  • Karviná ,

V další reportáži vás přesvědčíme, že i mladí lidé se zdravotním hendikepem se umí dobře bavit. V Karviné absolvovali taneční kurz a na závěrečné všem přítomným dokázali, že jim nedělá problém naučit se základní kroky hned několika společenských tanců.

Přestože mají zdravotně postižení složitější život než zdraví lidé, umí se do nových výzev pustit s elánem a nasazením. Jako například do absolvování tanečního kurzu.

Miloslav Hlouš, taneční mistr: “Jsou bezprostřední, nevymýšlejí záludnosti, že jsou trochu jiní, to vůbec nevadí, jsou příjemní.”

Během deseti lekcí se kurzisté naučili pět základních tanců jako polka, jive, chacha, walz a valčík. Na závěrečnou přišli všichni dobře připraveni, nechyběla výměna dárků, květiny pro partnerky nebo soutěž o nejlepší taneční pár. Nálada vládla na parketu úžasná.

anketa, účastníci kurzu: “My jsme dobře naladěni a jsme velice dobří.” “Těším se, že budeme ukazovat co jsme se naučili, nějaké tance a tak.”

Taneční kurz pro handicapovanou mládež se uskutečnil už popáté, polovina účastníků se jej účastní pravidelně a na nácviku tanců to je znát.

Miloslav Hlouš, taneční mistr: “Už je nemusím tak kontrolovat a mám na ně spolehnutí, že oni tancují a ostatní se na ně dívají a podle nich tancují.”

Taneční kurz se rozhodně neuskutečnil naposledy. Dobrá zpráva je, že I když už v praktické škole studenti skončí, mohou se tanečního kurzu účastnit jako absolventi.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Střední odborná škola managementu a práva, s.r.o.
Karviná
od 10 000 Kč do 10 000 Kč

Detail

Neovize SL s.r.o.
Karviná
od 44 500 Kč

Detail

BimBo hračky s.r.o.
Karviná
od 10 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků