Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné zrušili poplatky za komunální odpad

  • Karviná,

Zastupitelé Karviné jednomyslně schválili změnu odpadové vyhlášky. Od příštího roku nebudou muset obyvatelé města platit poplatky za komunální odpad. Týká se to ale jen těch, kteří poplatky řádně hradí, případně své dluhy doplatí do září příštího roku.

Dobrá zprávu vyplynula pro obyvatele Karviné z úterního zasedání zastupitelstva města. Jednomyslně byla schválena změna odpadové vyhlášky.

Jan Wolf, náměstek primátora: “Zastupitelsvo schválilo návrh na zrušení poplatku za odpady, který je ve výši 500 korun na osobu ročně, je to pro ty, kteří platí řádně.”

anketa, občané: “ To víte, každá koruna dobrá.” “Pomůže to v rozpočtu, v domácnosti.” “Pro karviňáky určitě výhoda, ale já co bydlím na Těrlicku, mi poplatky nezrušili a stále budu platit sedm set korun, které musím.”

Lidé, kteří dluží na poplatku, mají ještě šanci být od poplatku také osvobozeni.

Jan Wolf, náměstek primátora: “Ti, kteří mají nějaké nedostatky v placení této položky, tak jsem dali čas do 30.9. aby si závazky řádně uhradili a pak nebudou muset platit rovněž.”

Šárka Swiderová, mluvčí Karviné: “Pokud mají lidé pochybnosti o svých dluzích, bylo by dobré počkat do května, června, kdy těm, kteří dluží třeba ty základní částky, budeme rozesílat upomínku.”

Roční výnos z poplatků se každoročně pohybuje okolo 27 miliónů korun. Reálné náklady byly ale každoročně vyšší a to až o deset milionů, které město dokrývalo. Rozpočet města je ale natolik dobrý, že výpadek financí za poplatky nepocítí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy