Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ke Karvinské hornické nemocnici bude jezdit MHD

  • Karviná,

V Karviné budou od 10. prosince jezdit po městě dvě nové autobusové linky. Jejich trasa bude kopírovat páteřní spoje ve městě, navíc ale budou nově zajíždět ke Karvinské hornické nemocnici. Město tímto krokem vyšlo vstříc pacientům i zaměstnancům nemocnice.

Už desátého prosince začnou v ulicích města jezdit nově linky 516 a 581. Zajíždět budou ke Karvinské hornické nemocnici.

Nová autobusová zastávka byla vybudována jen pár metrů od KHN. Pacienti i zaměstnanci ji vítají.

anketa, pacientky nemocnice: “My, co chodíme s berlami, to je na pováženou takový kus cesty za každého počasí.” “Pro ty starší lidi to bude určitě výhodné.”

Zastávku v Zakladatelské ulici postavilo město právě na žádost občanů a zaměstnanců nemocnice.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora: “Vyšli jsme hlavně vstříc lidem, aby měli do nemocnice kousek docházkovou vzdáleností a také zaměstnancům, kteří ráno brzy přijíždějí a večer odjíždějí.”

Šárka Swiderová, mluvčí Karviné: “K nemocnici budou zajíždět dvě linky v podstatě nové, obě kopírují páteřní trasy, prakticky jezdí celým městem, jedna z nich bude lidi nabírat na nádraží, aby se rychle dostali k nemocnici a druhá je vezme zase zpátky na nádraží.”

Kompletní jízdní řády obou linek jsou už teď na webu města, na stránkách ČSAD a fyzicky přibudou i na jednotlivých zastávkách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy