Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští strážníci školí ženy v sebeobraně

  • Karviná,

Umět rychle a správně zareagovat, použít co nejefektivnější chvat a dostat se co nejrychleji z místa ohrožení. Přesně tohle se učí zájemkyně z řad karvinské veřejnosti prostřednictvím kurzu sebeobrany, který pro ně zorganizovali městští strážníci.

Aby se ženy dokázaly na ulici efektivně ubránit případnému pachateli, dostávají v Karviné každým rokem možnost zúčastnit se několika lekcí sebeobrany vedenými zkušenými strážníky. Ti vycházeli přímo z praxe, učí je reagovat na to, co se ženám na ulici reálně stalo.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: “Nevyučujeme jen samotnou sebeobranu, ale i metodiku, aby ty ženy se zbytečně nevystavovaly riziku, aby nenavštěvovaly místa, kde by jim mohlo být ublíženo.”

V tomto kurzu se ženy naučily například konkrétně hned několik správných úchopů.

Ota Štěrba, strážník MP Karviná: “Úchop zepředu, zezadu a dostání se z tohoto úchopu. Chycení slabší ruky, silnější ruky, kdy tohle si 3-4x vyzkouší.”

Žaneta Houdková, účastnice kurzu: “Teď zkoušíme reakce naše, abychom nepřemýšlely nad tím, co máme dělat.”

Důvody, proč se ženy do kurzu přihlašují, jsou různé.

Libuše Wodecká, účastnice kurzu: “Člověk nikdy neví, kde ho co potká, tak abych se naučila chránit, kdyby náhodou potkalo.”

Kurzy sebeobrany fungují v Karviné už řadu let a pořádat je bude MP i v příštím roce. Nabídne je i vybraným skupinám profesním. Kurzem sebeobrany prošly například pracovnice úřadu práce, nyní se připravuje kurz pro úřednice magistrátu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy