Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci připravili výstavu k 750. výročí Karviné

  • Karviná,

Že je Karviná město bohaté na historii a má se čím pochlubit, dokazuje nová výstava věnovaná jejímu letošnímu 750.výročí. Připravili ji žáci všech 12 základních škol společně se svými pedagogy.

Je velmi precizní, do detailu vyšperkovaná a plná zajímavých údajů, historických fotografií a nevšedních pohledů. Řeč je o nové výstavě, kterou připravili žáci 12 základních škol pod vedením svých pedagogů k 750. výročí Karviné.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Jsem z té výstavy nadšen, je to krása, překvapilo mě to, co všechno děti základních škol jsou schopny vytvořit a je to taková vzpomínka na to, co všechno Karviná zažila.”

Výstava se nachází v pavilonu E ZUŠ B.Smetany a rozdělena je do šesti tématických expozic. Na každé z nich půl roku i více pracovaly dvě školy současně.

Dagmar Glatzová, ředitelka ZŠ a MŠ Prameny: “My jsme jako obsah zvolili historii Karviné. To téma jsme pojali velmi interaktivně, děti mohou skládat z puzzle znak města nebo je tady pexeso dvojjazyčné.”

Historie Karviné je natolik bohatá, že se promítá hned v několika expozicích. Návštěvníci se tady také ale dozví vše o hornictví, o místní ekologii nebo lázeňství, které tady má dlouholetou tradici. I tato témata zpracovávaly děti.

Bohumil Zmrzlík, ředitel ZŠ a MŠ Mendelova: “Jsme přesvědčeni, že tím, že tu expozici připravovaly, tak si vlastně uvědomovaly, že naše město má 750 let a o to tu jde.”

Všem expozicím jsme se věnovali podrobně a vás s nimi seznámíme v Karvinském expresu.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail