Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domkaři mohou stále žádat o kotlíkovou dotaci

  • Karviná,

Ještě stále mají domkaři šanci získat až stoprocentní dotaci na výměnu starých neekologických kotlů za nové a to díky dotaci, kterou poskytuje Moravskoslezský kraj. Výzva běží od loňského roku, už je registrováno 7200 žádostí.

Ještě do konce tohoto roku mají domkaři šanci získat dotaci z druhé kotlíkové výzvy Moravskoslezského kraje. Dosud je na kraji registrováno 7200 žádostí.

Nikola Birklenová, mluvčí MSK: “K dispozici je v MSK ještě přes 150 milionů korun pro asi 1600 výměn.”

Města a obce v kraji se snaží domkaře různě motivovat a co nejvíce informovat o této možnosti.. Například v Karviné proběhlo několik seminářů ke kotlíkové dotaci, lidem jsou nápomocni s vyplňováním žádostí i konkrétní úředníci a to není zdaleka vše.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora: “Trvá podpora města, která je ve výši 10 tisíc korun a k tomu si lidé můžu zažádat o bezúročnou půjčku na výměnu kotlů.”

Vedení města by také uvítalo, kdyby domkařů, kterých se výměna týká,a ještě tak neučinili, přibylo.

Nikola Birklenová, mluvčí MSK: “Od roku 2014 bylo na tomto území vyměněno celkem 109 kotlů. V rámci nyní probíhající druhé výzvy evidujeme dalších 96 žádostí.”

Lukáš Raszyk, náměstek primátora: “Já bych chtěl vyzvat všechny občany, kteří uvažují o výměně kotle, aby tak učinili, protože ještě jsou prostředy na kraji a bylo by fajn, kdyby toho využili.”

Nejenže výměnou pomůžou zlepšit životní prostředí a hlavně stav ovzduší, ale také se vyhnou případné vysoké pokutě. Už od podzimu roku 2022 nebude totiž možné v kotli na tuhá paliva topit vůbec.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

MaAnBa Plus s.r.o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 120 Kč/hod.

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail