Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj chce prodat polikliniku v Karviné

  • Karviná,

Poliklinika v Karviné bude na prodej. Moravskoslezský kraj se rozhodl tento objekt prodat novému zájemci z důvodu mnohamilionových nákladů na opravu tohoto zařízení. Tamní lékaři se bojí, že nový majitel najde pro budovu jiné využití a žádali Karvinou o jejím odkoupení na zasedání zastupitelstva.

Sál obchodně podnikatelské fakulty obsadili zastupitelé v pondělí v podvečer. Do svého programu mimořádně zařadili i bod týkající se polikliniky v Karviné-Mizerově, kterou bývalé vedení kraje chtělo zrekonstruovat. Neoficiální cestou se vedení města dozvědělo o záměru kraje toto zařízení ale prodat. Náměstek hejtmana MSK Martin Gebauer odůvodnil prodej budovy její mnohamilionovu nákladnou rekonstrukcí.

Martin Gebauer, náměstek hejtmana MSK: “V současné době, kdy nařízení vlády loňské a předloňské, kdy musíme zvyšovat platy zdravotnickým pracovníkům, tak raději ty peníze použijeme pro to, abychom zvedli platy než investovat do polikliniky, která je pro kraj zbytná.”

Nový kupec bude vázán kupními podmínkami, jako je právě rekonstrukce objektu do čtyř let od nabytí a závazek, že pět let v ní budou stávající lékaři moci provozovat své ambulance. Tamní zdravotníci se ale obávají, že nový majitel jim nezaručí pokračování v lékařské praxi i po této době.

Alena Skálová, praktická lékařka: “Dopadne to špatně. protože finanční zájmy jakéhokoliv jiného zájemce budou směřovat k tomu, že navýší nájmy a udělá všechno proto, aby se mu ty investice vrátily.”

Zástupci lékařů předložili zastupitelům návrh, aby polikliniku odkoupilo město.

S tím ale radní města ani zastupitelé nesouhlasili.

Miroslav Hajdušík, náměstek primátora: “Já si nemyslím, že město je tady od toho, aby provozovalo zdravotnická zařízení. Kraj by si měl plnit svou funkci a měl by udržet dostupnou zdravotnickou péči v našem městě.

O vývoji situace v souvislosti s poliklinikou vás budeme informovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy