Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští házenkáři porazili lídra tabulky

  • Karviná,

Karvinští exraligoví házenkáři se doma potkali s Plzní, která je momentálně na špici tabulky. I když po prvním poločase nic nenasvědčovalo tomu, že by se domácím podařilo vyhrát, šestibodový náskok se jim během druhé půlky podařilo vyrovnat a nakonec i celé utkání vyhrát.

Do házenkářské haly zamířily v neděli davy fanoušků, aby podpořily karvinské extraligové hráče při utkání s lídrem tabulky. Od začátku hry měli plzeňští jasně navrch, domácím se nedařilo vůbec nic, selhávala obrana a první poločas uzavřeli s šestibodovu ztrátou.

Marek Michalisko, trenér HC Baník Karviná: “ Na tom začátku nám vůbec nevycházela obrana, byly tam zbytečné díry, po kterých jsme dostávali zbytečné branky.”

Po přestávce se ale na hřišti vývoj hry úplně obrátil. Trenér se rozhodl změnit obranný systém. Do hry nasadil po poločase i Jana Užka, který po operaci kolene víc jak rok nehrál.

Jan Užek, hráč HC Baník Karviná: “ Nový start pro mě, musím smeknout před celým manšaftem, protože utekli jsme o sedm gólů, do poločasu se to nějak ztratilo, v druhém poločase zabrala obrana, brankář začal neskutečně chytat a v útoku nám to začalo padat, takže super.”

Jedním ze střelců, kteří bravurně prorazili plzeňskou obranu, byl i Miroslav Nedoma.

Miroslav Nedoma, hráč HC Baník Karviná: “ Já dávám góly díky spoluhráčům, kteří mě dokážou uvolnit a pokud hrajeme jako tým, můžeme porazit i takového soupeře jako je Plzeň.”

Házenkáře čekají ještě venku Kopřivnice a Lovosice, kde chtějí potvrdit domácí body, doma si zahrají s Frýdkem-Místkem 4.března.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy