Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná se vrátila do šedesátých let

  • Karviná,

Obyvatelé Karviné měli možnost připomenout si šedesátá léta a to prostřednictvím Retro dne, který se konal u domu kultury. Nechyběly potraviny a oblečení té doby, vkladní knížky, plakáty a fotografie a také hudební vystoupení.

Karviná se na jedno odpoledne vrátila v čase. Konkrétně do let šedesátých. Šlo o první ze tří retro dnů, které jsou připraveny.

“Se lidé mohou podívat na dobové fotografie Karviné, zavzpomínat na filmy z té doby a hlavně mohou zavzpomínat na produkty, které mohli kupovat,” vysvětlil mluvčí Karviné Lukáš Hudeček.

Retro dny hlavně ale souvisely s tříděním odpadů. Prvních pět set příchozích také za správné třídění získalo v retro spořitelně vkladní knížku. Zejména starší návštěvníci si na dobu let šedesátých zavzpomínali rádi.

“Pamatuji si Karvinou a celkem dobře se mi žilo v těch šedesátých letech.” “Před každým domem zahrádka, bylo pak fajně,” shodly se návštěvnice.“

Lidem také zazpívala ikona let šedesátých Valdemar Matuška, samozřejmě revival a další. Pokud jste retro den nestihli, šanci budete mít ještě dvakrát - 26.5. u kina Centrum a 2.6. za Kauflandem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy