Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Světový den dárců krve si připomněli i v Karviné

  • Karviná,

Hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice s poliklinikou v Karviné -Ráji a místní Český červený kříž si připomněli Světový den krve, který připadá právě na čtrnáctého června. Dárci, kteří v tento den darovali krev, byli odměněni malou pozorností.

Čtrnáctý červen patří dárcům krve na celém světě. Pořádá ho Světová zdravotnická organizace. Tento světový svátek si připomněli i v Karviné.

“Je v den narození Karla Landsteinera, objevitele Rh faktoru a je to den, který má poděkovat bezpříspěvkovým dárcům a vyzvat ostatní, aby se této činnosti začali také věnovat,” řekl Daniel Janek, primář Hematologicko-transfuzního oddělení NsP Karviná-Ráj

Mezi dárci, kteří v tento den přišli darovat krev, byl horník Radovan Bajger. Krev daruje pravidelně už 12 let. Transfuzní oddělení rájecké nemocnice má v současné době v registru 3 500 dárců.

“Hlavně jsme rádi, za to, že při mimořádných situacích, které jsme v nedávné době měli, ti dárci aktivně odpovídají na výzvy a přicházejí darovat když je ta nouze a potřeba největší,” dodal primář.

A protože transfuzní stanice spolupracuje s oblastním spolkem ČČK v Karviné, přítomní s malou pozorností byli i jeho zástupci.

“Mezi hlavní činnosti patří oceňování dárců krve a když je ten světový den dárců, tak jsme se rozhodli, že jim zpříjemníme ten odběr drobným občerstvením a také malým dárkem,” řekl ředitel Oblastního spolku ČČK Karviná Oldřich Gbelec.

Dárců krve si váží i vedení Karviné, které také pravidelně vyznamenává. Naposledy město poděkovalo 32 dárcům za získání Zlatých křížů v obřadní síni městského domu kultury.
Radomír Gruštík - GRADO
Petrovice u Karviné
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

STYLE Company s.r.o. - Havířov
Havířov
od 90 Kč/hod.

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků