Světový den dárců krve si připomněli i v Karviné

  • 11:11,
  • Karviná ,

Hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice s poliklinikou v Karviné -Ráji a místní Český červený kříž si připomněli Světový den krve, který připadá právě na čtrnáctého června. Dárci, kteří v tento den darovali krev, byli odměněni malou pozorností.

Čtrnáctý červen patří dárcům krve na celém světě. Pořádá ho Světová zdravotnická organizace. Tento světový svátek si připomněli i v Karviné.

“Je v den narození Karla Landsteinera, objevitele Rh faktoru a je to den, který má poděkovat bezpříspěvkovým dárcům a vyzvat ostatní, aby se této činnosti začali také věnovat,” řekl Daniel Janek, primář Hematologicko-transfuzního oddělení NsP Karviná-Ráj

Mezi dárci, kteří v tento den přišli darovat krev, byl horník Radovan Bajger. Krev daruje pravidelně už 12 let. Transfuzní oddělení rájecké nemocnice má v současné době v registru 3 500 dárců.

“Hlavně jsme rádi, za to, že při mimořádných situacích, které jsme v nedávné době měli, ti dárci aktivně odpovídají na výzvy a přicházejí darovat když je ta nouze a potřeba největší,” dodal primář.

A protože transfuzní stanice spolupracuje s oblastním spolkem ČČK v Karviné, přítomní s malou pozorností byli i jeho zástupci.

“Mezi hlavní činnosti patří oceňování dárců krve a když je ten světový den dárců, tak jsme se rozhodli, že jim zpříjemníme ten odběr drobným občerstvením a také malým dárkem,” řekl ředitel Oblastního spolku ČČK Karviná Oldřich Gbelec.

Dárců krve si váží i vedení Karviné, které také pravidelně vyznamenává. Naposledy město poděkovalo 32 dárcům za získání Zlatých křížů v obřadní síni městského domu kultury.
Útěk v řetězech / adrenalinová akce s hudebním programem

Dnes 9:00 - 0:07
Havířov, Náměstí republiky, Havířov

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 19.10. 0:07
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 19.10. 0:07
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Martin Kolek s.r.o.
Karviná
od 16 280 Kč do 35 000 Kč

Detail

ELANDOMY s.r.o.
Karviná
od 13 500 Kč

Detail

Lichtgitter CZ spol. s r. o.
Karviná
od 130 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu