Reklama

Světový den dárců krve si připomněli i v Karviné

  • 14. června 2018,
  • 11:11,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice s poliklinikou v Karviné -Ráji a místní Český červený kříž si připomněli Světový den krve, který připadá právě na čtrnáctého června. Dárci, kteří v tento den darovali krev, byli odměněni malou pozorností.

Reklama

Čtrnáctý červen patří dárcům krve na celém světě. Pořádá ho Světová zdravotnická organizace. Tento světový svátek si připomněli i v Karviné.

“Je v den narození Karla Landsteinera, objevitele Rh faktoru a je to den, který má poděkovat bezpříspěvkovým dárcům a vyzvat ostatní, aby se této činnosti začali také věnovat,” řekl Daniel Janek, primář Hematologicko-transfuzního oddělení NsP Karviná-Ráj

Mezi dárci, kteří v tento den přišli darovat krev, byl horník Radovan Bajger. Krev daruje pravidelně už 12 let. Transfuzní oddělení rájecké nemocnice má v současné době v registru 3 500 dárců.

“Hlavně jsme rádi, za to, že při mimořádných situacích, které jsme v nedávné době měli, ti dárci aktivně odpovídají na výzvy a přicházejí darovat když je ta nouze a potřeba největší,” dodal primář.

A protože transfuzní stanice spolupracuje s oblastním spolkem ČČK v Karviné, přítomní s malou pozorností byli i jeho zástupci.

“Mezi hlavní činnosti patří oceňování dárců krve a když je ten světový den dárců, tak jsme se rozhodli, že jim zpříjemníme ten odběr drobným občerstvením a také malým dárkem,” řekl ředitel Oblastního spolku ČČK Karviná Oldřich Gbelec.

Dárců krve si váží i vedení Karviné, které také pravidelně vyznamenává. Naposledy město poděkovalo 32 dárcům za získání Zlatých křížů v obřadní síni městského domu kultury.
Zuběnka s.r.o.
Karviná
od 68 000 Kč do 100 000 Kč

Detail

VIVA Orlová, s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu