Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se vylepšuje lesopark Dubina

  • Karviná,

Lesopark Dubna se už brzy stane místem, kde budou lidé moci trávit svůj volný čas krásnými procházkami. Měst se totiž pustilo do rozsáhlých úprav chodníků, stavby odpočívadel a prosvětlení celé oblasti. V těchto dnech už probíhají první práce.

Lesopark Dubna bude v blízké době vyhledávaným místem k odpočinku. Zatímco prostranství před ním už několik změn zaznamenalo, vnitřní prostor se vylepší právě teď.

"Myslím si, že zase jedna z části Karviné, kde lidé tráví svůj volný čas bude vylepšená a zkrášlená a věřím tomu, že se to lidem bude líbit," řekl primátor Karviné Jan Wolf.

Už v těchto dnech se do prořezávání větví stromů pustili výškoví stromolezci.

"Probíhají přípravné práce, které spočívají v odstínění přístupových chodníků, které se následně budou opravovat. Jedná se o prořez stovky stromů," vysvětlil Emil Dostál z Technických služeb Karviná.

Odstraňují se hlavě větve nemocné a přestárlé. Následně se pracovníci technických služeb pustí do výměny chodníků o délce zhruba 1 800 metrů. Starý chodník do hloubky 30 cm se odstraní úplně.

"Přijdou nové obrubníky, nový povrch, bude identický s povrchem, který máme v parku Boženy Němcové," dodal.

Po skončení těchto prací se začne v lesoparku budovat nový mobiliář. Počítá se také s opravou dřevěného mostu. Práce budou probíhat do podzimu, lidé by měli být při procházení lesoparkem opatrní.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy