Čtyřnohý dobrovolník rozveseluje karvinské seniory

  • 4. října 2018,
  • 15:17,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Za seniory v karvinském domově Slezské Humanity pravidelně dochází čtyřnohý dobrovolník Harry. Jeho osud nevypadal dobře, dny svého života trávil v útulku, dokud ho neobjevila Gabriela Musiolková, která se rozhodla podělit se o jeho úžasnou povahou s ostatními.

Reklama

V karvinském Domově seniorů Slezské Humanity dokáže rozzářit tváře klientů pravidelná návštěva tohoto čtyřnohého dobrovolníka, dobráka a kliďase Harryho, který sem přichází jednou týdne se svou majitelkou, dobrovolnicí ADRY, Gabrielou Musiolkovu.

"Tento pejsek je z útulku, jsou mu čtyři roky, zjistila jsem, že má dobrou povahu, takže jsem toho využila a začala jsem chodit jako dobrovolnice k důchodcům," prozradila dobrovolnice ADRY  Gabriela Musiolková.

Senioři pokaždé v jeho přítomnosti pookřejí, rádi ho hladí a dopřávají mu oblíbené piškoty.

"My ho známe. Jaký je? Hezký, pěkný." " Já ho pohladím,  mám psa rád, měl jsem psa Situ, ale žrala mi slepice," řekli senioři. 

Do Domova seniorů dochází dobrovolníci ADRY pravidelně od roku 2017.

"Ta spolupráce přináší seniorům hodně radosti, pes Harry je nejoblíbenějším dobrovolníkem ADRY. Klienti v jeho přítomnosti pookřejí, jsou šťastní, usmívají se," řekla Anna Šišková, vedoucí Domova pro seniory Slezské Humanity v Karviné.

Imobilní klienti domova nejsou o přívětivou povahu Harryho ochuzeni, psí dobrovolník rád obejde všechny pokoje a nechá se od ležících klientů důkladně pohladit.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Základní škola a mateřská škola Český Těšín Kontešinec, příspěvková organizace
Karviná
od 130 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu