Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtyřnohý dobrovolník rozveseluje karvinské seniory

  • Karviná,

Za seniory v karvinském domově Slezské Humanity pravidelně dochází čtyřnohý dobrovolník Harry. Jeho osud nevypadal dobře, dny svého života trávil v útulku, dokud ho neobjevila Gabriela Musiolková, která se rozhodla podělit se o jeho úžasnou povahou s ostatními.

V karvinském Domově seniorů Slezské Humanity dokáže rozzářit tváře klientů pravidelná návštěva tohoto čtyřnohého dobrovolníka, dobráka a kliďase Harryho, který sem přichází jednou týdne se svou majitelkou, dobrovolnicí ADRY, Gabrielou Musiolkovu.

"Tento pejsek je z útulku, jsou mu čtyři roky, zjistila jsem, že má dobrou povahu, takže jsem toho využila a začala jsem chodit jako dobrovolnice k důchodcům," prozradila dobrovolnice ADRY  Gabriela Musiolková.

Senioři pokaždé v jeho přítomnosti pookřejí, rádi ho hladí a dopřávají mu oblíbené piškoty.

"My ho známe. Jaký je? Hezký, pěkný." " Já ho pohladím,  mám psa rád, měl jsem psa Situ, ale žrala mi slepice," řekli senioři. 

Do Domova seniorů dochází dobrovolníci ADRY pravidelně od roku 2017.

"Ta spolupráce přináší seniorům hodně radosti, pes Harry je nejoblíbenějším dobrovolníkem ADRY. Klienti v jeho přítomnosti pookřejí, jsou šťastní, usmívají se," řekla Anna Šišková, vedoucí Domova pro seniory Slezské Humanity v Karviné.

Imobilní klienti domova nejsou o přívětivou povahu Harryho ochuzeni, psí dobrovolník rád obejde všechny pokoje a nechá se od ležících klientů důkladně pohladit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy