Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se pustili do sběru spadaného listí

  • Karviná,

Karvinské technické služby mají před zimou stále napilno. Všichni pracovníci jsou v terénu zaměstnáni nejrůznějšími úkony, od výměny odpadkových košů a veřejného osvětlení až po aktuální sběr spadaného listí. Podívejte se.

Pracovníky karvinských technických služeb mohou vidět obyvatelé města hned na několika místech při různých činnostech a úkolech současně. Stihnout toho před zimou musí ještě hodně, aktuálně je zaměstnává velké množstvé spadaného listí.

"Sběr listí probíhá od prvního týdne měsíce říjen, zhruba k dnešnímu dni jsme posbírali něco kolem 50 tun listí, které odvážíme na Depos k dalšímu zpracování," řekl Emil Dostál z TS Karviná.

V terénu aktuálně jezdí sedm sekaček se samosběrem, denně se posbírá 4,5 tun listí.

"Je to sekačka trávy japonské výroby, na podzim to používáme na sběr listí. Jsou tam dva nože, které se otáčejí proti sobě a na těch nožích jsou dvě lopatky, které dělají vítr, který to žene do toho koše. Když je listí, i během pěti minut se nasbírá ten koš," popsal sběr Stanislav Guziurek, pracovník TS Karviná.

Prioritně se pracuje tam, kde je listí napadaného nejvíce, podle hustoty a skladby stromů  v dané lokalitě.

"Když tam máme lípy a kaštany, které mají velké listy, tak kontejnery je zaplněný zhruba do půl hodiny," dodal Dostál.

V prosinci budou technické služby používat i fukary, speciální skupina bude mít za úkol vyfoukávat listí z keřových skupin. Sběr listí bude ukončen v prvním týdnu prosince, záleží na klimatických podmínkách.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy