Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné dali hudebním klubům šanci do dubna

  • Karviná,

Zastupitelé Karviné rozhodovali v pondělí na svém zasedání o tom, zda změní vyhlášku, která by vybraným hudebním klubům nařídila ukončit provoz v 11 hodin večer kvůli dlouhodobému rušení nočního klidu. Zasedání se zúčastnili zástupci jednoho z hudebních klubů a také obyvatelé dotčených společenství vlastníků jednotek.

Do sálu obchodně podnikatelské fakulty zamířilo v pondělí v podvečer více lidí než obvykle. Důvodem byl osmý bod programu, zastupitelé měli schválit úpravu vyhlášky, která by nově nařizovala vybraným hudebním klubům ukončit provoz v 11 hodin večer a to kvůli nepřiměřenému hluku a výtržnostem, které dlouhodobě rušily obyvatele v blízké panelové zástavbě. To zastupitelům doložil obrazově i ředitel MP Petr Bičej.

"Situaci před Alabamou jsme monitorovali od 14. září 2017, ta situace tam byla neúnosná, " vysvětlil ředitel MP Karviná Petr Bičej.

"Ti lidé, kteří tam bydlí, tak jsou chudáci, protože se tam ve dvě, tři, čtyři ráno nevyspí," dodal primátor Karviné.   

Zastupitelé si také vyslechli argumenty obou stran.

"Když zavřete Alabamu, tak za tři měsíce budeme řešit něco jiného, protože lidem v Karviné vadí úplně všechno, pojďme zavřít všechny hospody," řekla zastánkyně hudebního klubu.

"My máme prostřední byty, přála bych vám slyšet ten hluk," argumentovala zástupkyně dotčeného SVJ.

Provozovatel a majitel hudebního klubu Vladislav Němec ujišťoval zastupitele, že již podnikl patřičná opatření, aby k rušení nočního klubu nedocházelo a dokládal to videozáznamem. Dodal, že schválení vyhlášky by pro něj po 17 letech podnikání bylo likvidační.

"V zavedených opatřeních budeme pokračovat i nadále," tvrdil Němec. 

Po zaznění všech argumentů pro a proti si vzali zastupitelé krátkou přestávku. V ní se primátor města domluvil se zástupcem SVJ na dalším postupu.


"Vždycky se má dávat jedna šance, takže tu šanci dostali," řekl primátor Karviné Jan Wolf.


Dostali ji do dubna příštího roku, kdy vyhláška může vyjít v platnost a doba provozu se sníží na 23. hodinu. V březnu se ale zastupitelé sejdou a vyhodnotí stav a dostatečnost opatření majitele klubu. Pokud bude vše v pořádku, účinnost vyhlášky se posune o další zkušební měsíce.

Nahlásit chybu




Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

MaAnBa Plus s.r.o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 120 Kč/hod.

Detail