Reklama

Nejmladší plavci z Karviné a Bohumína si zazávodili

  • 18. prosince 2018,
  • 14:51,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Karvinský plavecký oddíl Kosatky uspořádal pro začínající plavce první zkušební závody. Síly a zdatnost si společně poměřily děti z Karviné a Bohumína a i přes několik nepovedených startů a nedoplavaných tratí si všichni akci užili.

Reklama

Plavat se začaly učit teprve nedávno a od příštího jara na mnohé čekají opravdové závody. Tady v Karviné dostaly ale malí plavci z Karviné a Bohumína šanci vyzkoušet si takové závody na nečisto.

"To jsou plavci, kteří nejezdí po závodech, ve věku od 6 do 10 let, kteříé se teprve připravují v trénincích a na závodech se objeví ti nejstarší na jaře příštího roku," vysvětli spoluorganizátor akce Tomáš Kaluža.

Uplavat měly děti podle věku dráhu dlouho 25 nebo 50 metrů ve dvou disciplínách, menší volný způsob a znak a starší volný způsob a prsa.

"Jede se na čas, musíme se dívat i na techniku, zkontrolovat, co je trenéři během toho půl roku naučili," dodal spoluorganizátor.

Některé děti začaly s plaváním teprve nedávno a ve vodě použivaly pomůcku.

 "Umím jenom nohy kraulové, tak jsem měla desku. Jak ti to šlo? Dobře." "To mi dala paní trenérka, nevím, proč mi ji dala, já už umím plavat bez desky," řekli malí závodníci.

"Děláme to podle toho, jak děti plavou na tréninku, jak jim to jde, jak jsou šikovní a podle toho rozhodujeme. Je to taková opora pro to tělo, méně se bojí, postupně tu desku odstraňujeme a snažíme se, ať je to bez té desky," řekla Eliška Franková, trenérka oddílu Kosatky Karviná.

anketa: plavci z Kosatek: "Já jsem spokojený, je to pro mě strašně dobré a dal bych si ještě pět dalších." "Bylo to dobrý, byly to moje první závody, tak jsem si to užila."

Užili si to všichni, i přihlížející rodiče a prarodiče a to i přesto, že ne všem se první závody povedly. Pro ty nejlepší připravil oddíl Kosatky Karviná i krásné ceny na památku.
Zuběnka s.r.o.
Karviná
od 68 000 Kč do 100 000 Kč

Detail

VIVA Orlová, s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu