Karvinský filmový klub si letos připomněl 50. výročí

  • 28. prosince 2018,
  • 16:16,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Karvinský filmový klub si letos připomněl 50. výročí své existence. Krátká oslava a připomínka činnosti klubu proběhla v kinosále centrální regionální knihovny.

Reklama

Půl století své činnosti si letos v Karviné připomněli přiznivci místního filmového klubu společně se vzácnými hosty a zřizovateli klubu v kinosále centrální knihovny.
Filmový klub a knihovna úzce spolupracují a i když to tak nevypadá, mají toho hodně společného.

"Některé knihy jsou zfilmovány, takže divák nebo čtenář si může tu knihu nejdříve přečíst a přijít do filmového klubu nebo opačně, " vysvětlila ředitelka RKK Markéta Kukrechtová.

Hlavní ikonou a osobností karvinského filmového klubu je pan Rudolf Fiedler, který přítomným hostům připomněl jeho poslání.

"Filmové kluby začaly vznikat v šedesátých letech, definitivní podobu našemu klubu jsme dali v roce 1980 a to s dramaturgickým cílem dopřát lidem v Karviné filmy umělecky náročnější, kterým se říká artové," řekl Fiedler.

Členy filmového klubu se za celou dobu stávali lidé, kteří filmy milují bez ohledu na věk. Návštěvnost bývá v průměru dvacet diváků na projekci.

"Já beru filmové klubu jako velkou alternativu ke klasickému kinu, mám s tím zkušenosti i ve školách, je to  výborná možnost, jak lidem ukázat kino nějak jinak," řekl náměstek primátora Andrzej Bizoń.

Přáním pana Fiedlera je aby se kinosál regionální knihovny dočkal digitalizace. Knihovna v tomto podniká kroky a hledá finanční prostředky, aby se tak stalo a mohly se i tady promítat projekce, které digitalizaci vyžadují.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Na Zaguří s.r.o.
Karviná
od 130 Kč

Detail

Na Zaguří s.r.o.
Karviná
od 160 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu