Karvinský filmový klub si letos připomněl 50. výročí

  • 16:16,
  • Karviná ,

Karvinský filmový klub si letos připomněl 50. výročí své existence. Krátká oslava a připomínka činnosti klubu proběhla v kinosále centrální regionální knihovny.

Půl století své činnosti si letos v Karviné připomněli přiznivci místního filmového klubu společně se vzácnými hosty a zřizovateli klubu v kinosále centrální knihovny.
Filmový klub a knihovna úzce spolupracují a i když to tak nevypadá, mají toho hodně společného.

"Některé knihy jsou zfilmovány, takže divák nebo čtenář si může tu knihu nejdříve přečíst a přijít do filmového klubu nebo opačně, " vysvětlila ředitelka RKK Markéta Kukrechtová.

Hlavní ikonou a osobností karvinského filmového klubu je pan Rudolf Fiedler, který přítomným hostům připomněl jeho poslání.

"Filmové kluby začaly vznikat v šedesátých letech, definitivní podobu našemu klubu jsme dali v roce 1980 a to s dramaturgickým cílem dopřát lidem v Karviné filmy umělecky náročnější, kterým se říká artové," řekl Fiedler.

Členy filmového klubu se za celou dobu stávali lidé, kteří filmy milují bez ohledu na věk. Návštěvnost bývá v průměru dvacet diváků na projekci.

"Já beru filmové klubu jako velkou alternativu ke klasickému kinu, mám s tím zkušenosti i ve školách, je to  výborná možnost, jak lidem ukázat kino nějak jinak," řekl náměstek primátora Andrzej Bizoń.

Přáním pana Fiedlera je aby se kinosál regionální knihovny dočkal digitalizace. Knihovna v tomto podniká kroky a hledá finanční prostředky, aby se tak stalo a mohly se i tady promítat projekce, které digitalizaci vyžadují.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků