Reklama

Indičtí studenti z OPF prezentovali svá tradiční jídla

  • 16:42,
  • Karviná ,

Mladí lidé z Indie studující na Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné ekonomii a management prezentovali tradiční pokrmy své země v multifunkčním coworkingovém centru. Jejich snem je otevřít si v budoucnu svou vlastní restauraci a právě tady, v centru, čerpají užitečné informace, jak takové podnikání úspěšně nastartovat.

Stáhnout video
Reklama

Dvě hlavní indická jídla - ochucenou rýži s houbovou omáčkou, chlebovou pečenou placku nan s kuřecím masem a dezert mrkvový salát na sladko připravila skupina zahraničních studentů z Indie v centru Business gatu.

"Nejsou to typická každodenní jídla, připravujeme je občas. Pro vzácné události, jako jsou svatby nebo oslavy narozenin, těch variant a rozmanitostí jídel máme mnohem více," vysvětlil  Sarath T. Mallika, zahraniční student OPF Karviná.

"Bylo to velmi dobré, kluci připravili umírněnou verzi ostrosti, takže to nebylo tak pálivé." "Kořeněné to bylo tak akorát na mě," zhodnotili účastníci ochutnávky.

Snem studentů je otevřít si po vystudování oboru podniková ekonomie a management na OPF svou restauraci. Buď ve své zemi nebo v Evropě. Tady v Business gatu se přímo dozvěděli, co všechno je ke startu podnikání potřeba.

"Přišli sem, že potřebují poradit s legislativou, to je věc, která je nutná, my jsme je navedli, aby řešili, zda to jídlo je dobré pro ty místní zákazníky, na základě feedbacku jsme udělali tuto akci," řekl Dalibor Šimek z Business Gate Karviná.

Mladí Indové budou v Karviné studovat dva roky, do té doby se rozhodnou, kde svůj podnikatelský záměr nakonec uskuteční.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

DEFENDIT CORDIS s.r.o.
Karviná
od 14 740 Kč

Detail

PROIN - projekce a realizace staveb, s.r.o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu