Reklama

V Karviné ruší přebytečné sušáky na prádlo

  • 12:22,
  • Karviná ,

V Karviné začali pracovníci technických služeb odstraňovat venkovní sušáky na prádlo a taky přebytečné klepače, ty které jsou v havarijním stavu. Tyto mobiliáře jsou v dnešní době málo používané a zbytečné. Tam, kde si ale lidé sušáky přeci jen žádají nechat, jich několik na místě zůstane.

Stáhnout video
Reklama

Pryč je doba, kdy se klepače mezi domy využívaly nejen ke svému účelu, ale byly i místem her dětí a mládeže a dávno skončila i doba, kdy se prádlo běžně sušilo venku. Teď se tohle děje jen sporadicky. V Karviné se proto rozhodli tento málo využívaný mobiliář odstranit.

"Upaluje se to u země, odkopáváme to, aby to nezavazelo lidem. Je to zhnilé většinou. Likvidujeme to cirka půl hodiny, záleží, jaké to je místo, jestli jich tam je deset, dvacet. Odvážíme to na podnik, z podniku se to odváží do sběrných dvorů," řekl Kaamil Macura, pracovník TS Karviné.

 Prozatím pracovníci technických služeb odstranili ve městě zhruba 60 sušáků na prádlo.

"Necháváme u každého baráku 4 kusy, aby si lidi, kteří tvrdí, že suší venku prádlo, tak aby měli na čem sušit," řekl Rostislav Golasowski, pracovník TS Karviná.

Klepače se odstraňují ty, které jsou zrezivělé nebo poškozené.

"Když si dá nějaký občan požadavek, že chce dát i klepač pryč, že je v havarijním stavu, tak dáme i ten klepač pryč," dodal Golasowski.

Pracovníci technických služeb  se v těchto dnech věnují i obnově sportovního mobiláře - kontrolují, opravují nebo rovnou vyměňují basketbalové koše na hřištích.

"Basketbalové koše, které jsou poničené nebo vadné, tak ty vyměníme úplně. některé jdou opravit, některé ne, někde se dávají úplně nové desky, síťky, všechno," řekl Miroslav Lysek, pracovník TS Karviná.

V současné době se mění koše na čtyřech hřištích a připravují se další tři. Jakmile to počasí dovolí, bude se pokračovat ve vodorovném lajnování hracích ploch. S tímto začali technické služby už loni.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

DENTALCOMPLEX - CEREC SYSTÉM s.r.o.
Karviná
od 60 000 Kč

Detail

Autodům Vrána s.r.o.
Karviná
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu