Karvinské komunitní centrum ARCHA oslavilo 1. rok

  • 15. února 2019,
  • 14:46,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Komunitní centrum Archa v Karviné oslavilo 1. rok svého fungování. I za tak krátkou dobu si Archa našla desítky příznivců z řad seniorů a studentů. Smysl se naplnil hned od začátku, centrum spojilo dvě generace v různých aktivitách a přátelstvích.

Reklama

Komunitní centrum Archa společnosti Residomo v Karviné-Novém Městě, které provozuje spolek AktivSen, slaví první rok svého působení. Jde o místo, kde se aktivní senioři pravidelně scházejí a tráví společně svůj volný čas.

"Jako společnost RESIDOMO  jsme velmi spokojeni s tím, že jsme před rokem tady otevřeli Archu. ta slouží jako v jiných  městech lidem, aby se mohli setkávat a abychom pro ně mohli dělat zajímavý program," vysvětlil generální ředitel společnosti RESIDOMO jan Rafaj.

Program je tady opravdu pestrý, zahrnuje spektrum zájmů a činností, například cestovatelské přednášky, počítačové kurzy, kurzy angličtiny, promítání filmů, zdravotní přednášky, cvičení, tvořivá odpoledne a mnoho dalšího.

"Moc se mi tu líbí, je tu počítačová učebna, je tu místo na různé skládání a hry, naučíme se trochu zručnost," řekla Eva Linková, seniorka z Karviné.

"Tady se získává opravdové kamarádství," dodala Anna Martinková.

Archa je nejen zázemím pro seniory a umí vyplnit aktivně jejich volný čas, ale je jakými mezigeneračním mostem. Spojuje stáří s mládím. Do Archy totiž pravidelně dochází studenti OPF. jednou z nich je i Pavla pokorná.

"Vymýšlím akce a realizuji je se seniory, učím je na počítači,  atd." řekl Pokorná.

Archa Pavle nabídla nejen možnost podílet se a organizovat akce pro seniory, ale také bydlení. Současně s loňským otevřením Archy byl spuštěn i projekt mezigeneračního bydlení.

Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

INCO engineering s.r.o.
Karviná
od 33 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Bohumín Čs. armády 1026 okres Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Jakub Pavlovič
Karviná
od 10 000 Kč do 15 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu