Karvinské komunitní centrum ARCHA oslavilo 1. rok

  • 14:46,
  • Karviná ,

Komunitní centrum Archa v Karviné oslavilo 1. rok svého fungování. I za tak krátkou dobu si Archa našla desítky příznivců z řad seniorů a studentů. Smysl se naplnil hned od začátku, centrum spojilo dvě generace v různých aktivitách a přátelstvích.

Komunitní centrum Archa společnosti Residomo v Karviné-Novém Městě, které provozuje spolek AktivSen, slaví první rok svého působení. Jde o místo, kde se aktivní senioři pravidelně scházejí a tráví společně svůj volný čas.

"Jako společnost RESIDOMO  jsme velmi spokojeni s tím, že jsme před rokem tady otevřeli Archu. ta slouží jako v jiných  městech lidem, aby se mohli setkávat a abychom pro ně mohli dělat zajímavý program," vysvětlil generální ředitel společnosti RESIDOMO jan Rafaj.

Program je tady opravdu pestrý, zahrnuje spektrum zájmů a činností, například cestovatelské přednášky, počítačové kurzy, kurzy angličtiny, promítání filmů, zdravotní přednášky, cvičení, tvořivá odpoledne a mnoho dalšího.

"Moc se mi tu líbí, je tu počítačová učebna, je tu místo na různé skládání a hry, naučíme se trochu zručnost," řekla Eva Linková, seniorka z Karviné.

"Tady se získává opravdové kamarádství," dodala Anna Martinková.

Archa je nejen zázemím pro seniory a umí vyplnit aktivně jejich volný čas, ale je jakými mezigeneračním mostem. Spojuje stáří s mládím. Do Archy totiž pravidelně dochází studenti OPF. jednou z nich je i Pavla pokorná.

"Vymýšlím akce a realizuji je se seniory, učím je na počítači,  atd." řekl Pokorná.

Archa Pavle nabídla nejen možnost podílet se a organizovat akce pro seniory, ale také bydlení. Současně s loňským otevřením Archy byl spuštěn i projekt mezigeneračního bydlení.

Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Dům seniorů "POHODA", o.p.s.
Karviná
od 17 110 Kč

Detail

Střední zdravotnická škola, Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 19 110 Kč

Detail

Trenkwalder a.s.
Karviná
od 19 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků