Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinské komunitní centrum ARCHA oslavilo 1. rok

  • Karviná,

Komunitní centrum Archa v Karviné oslavilo 1. rok svého fungování. I za tak krátkou dobu si Archa našla desítky příznivců z řad seniorů a studentů. Smysl se naplnil hned od začátku, centrum spojilo dvě generace v různých aktivitách a přátelstvích.

Komunitní centrum Archa společnosti Residomo v Karviné-Novém Městě, které provozuje spolek AktivSen, slaví první rok svého působení. Jde o místo, kde se aktivní senioři pravidelně scházejí a tráví společně svůj volný čas.

"Jako společnost RESIDOMO  jsme velmi spokojeni s tím, že jsme před rokem tady otevřeli Archu. ta slouží jako v jiných  městech lidem, aby se mohli setkávat a abychom pro ně mohli dělat zajímavý program," vysvětlil generální ředitel společnosti RESIDOMO jan Rafaj.

Program je tady opravdu pestrý, zahrnuje spektrum zájmů a činností, například cestovatelské přednášky, počítačové kurzy, kurzy angličtiny, promítání filmů, zdravotní přednášky, cvičení, tvořivá odpoledne a mnoho dalšího.

"Moc se mi tu líbí, je tu počítačová učebna, je tu místo na různé skládání a hry, naučíme se trochu zručnost," řekla Eva Linková, seniorka z Karviné.

"Tady se získává opravdové kamarádství," dodala Anna Martinková.

Archa je nejen zázemím pro seniory a umí vyplnit aktivně jejich volný čas, ale je jakými mezigeneračním mostem. Spojuje stáří s mládím. Do Archy totiž pravidelně dochází studenti OPF. jednou z nich je i Pavla pokorná.

"Vymýšlím akce a realizuji je se seniory, učím je na počítači,  atd." řekl Pokorná.

Archa Pavle nabídla nejen možnost podílet se a organizovat akce pro seniory, ale také bydlení. Současně s loňským otevřením Archy byl spuštěn i projekt mezigeneračního bydlení.


Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail