Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na krytém bazénu v Karviné stojí nově knihobudka

  • Karviná,

Karvinská regionální knihovna našla své zázemí i na krytém bazénu. Zdá se vám to neuvěřitelné a přemýšlíte, jak může sportoviště souviset se čtenářstvím? V následující reportáži se dozvíte odpověď.

Karvinská regionální knihovna se opět přiblížila čtenářům a rozšířila své služby, tentokrát na krytý bazén.

"RKK získala v loňském roce ocenění Městská knihovna roku a jednou z cen byla i tato knihobudka," prozradila ředitelka Regionální knihovny Karviná Markéta Kukrechtová.

"Máme tady hodně rodičů, hodně lidí, kteří čekají na své děti, když jsou v oddíle. Líbí se mi to, že ti lidé nemusí podepisovat žádné papíry, nemusí nic platit, měli by se kultivovaně k té knihovničce chovat," vysvětlila Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS Karviná.

"Mohou si knihu vypůjčit, vzít, i sem knihu přinést. Je to o tom, že každá kniha má svého čtenáře," dodala ředitelka.

Knihovna ve spolupráci s městskou sportovní společností STaRS plánuje umístit letos ještě jednu knihobudku a to na letní koupaliště.

"Je vidět, že naše knihovna byla právem vyhlášena knihovnou roku, tahle iniciativa je velmi vítána v dnešním světě, kdy říkáme, že děti nečtou, mládež nečte, je to další krok k propagaci toho čteného slova a jsem velmi rád že něco takového povstalo," řekl náměstek primátora Karviné Andrzej Bizoń. 

Podobný princip vezmu si, přečtu si, vrátím nebo i jinou knihu zpátky přinesu,  funguje od loňského roku na vlakovém nádraží, kde je umístěn v rámci projektu Kniha do vlaku regál s knihami. Karvinská knihovna byla v tomto případě stou knihovnou , která se do tohoto celorepublikového projektu zapojila.

Nahlásit chybu