Na krytém bazénu v Karviné stojí nově knihobudka

  • 9:02,
  • Karviná ,

Karvinská regionální knihovna našla své zázemí i na krytém bazénu. Zdá se vám to neuvěřitelné a přemýšlíte, jak může sportoviště souviset se čtenářstvím? V následující reportáži se dozvíte odpověď.

Karvinská regionální knihovna se opět přiblížila čtenářům a rozšířila své služby, tentokrát na krytý bazén.

"RKK získala v loňském roce ocenění Městská knihovna roku a jednou z cen byla i tato knihobudka," prozradila ředitelka Regionální knihovny Karviná Markéta Kukrechtová.

"Máme tady hodně rodičů, hodně lidí, kteří čekají na své děti, když jsou v oddíle. Líbí se mi to, že ti lidé nemusí podepisovat žádné papíry, nemusí nic platit, měli by se kultivovaně k té knihovničce chovat," vysvětlila Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS Karviná.

"Mohou si knihu vypůjčit, vzít, i sem knihu přinést. Je to o tom, že každá kniha má svého čtenáře," dodala ředitelka.

Knihovna ve spolupráci s městskou sportovní společností STaRS plánuje umístit letos ještě jednu knihobudku a to na letní koupaliště.

"Je vidět, že naše knihovna byla právem vyhlášena knihovnou roku, tahle iniciativa je velmi vítána v dnešním světě, kdy říkáme, že děti nečtou, mládež nečte, je to další krok k propagaci toho čteného slova a jsem velmi rád že něco takového povstalo," řekl náměstek primátora Karviné Andrzej Bizoń. 

Podobný princip vezmu si, přečtu si, vrátím nebo i jinou knihu zpátky přinesu,  funguje od loňského roku na vlakovém nádraží, kde je umístěn v rámci projektu Kniha do vlaku regál s knihami. Karvinská knihovna byla v tomto případě stou knihovnou , která se do tohoto celorepublikového projektu zapojila.




Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků