Reklama

Na krytém bazénu v Karviné stojí nově knihobudka

  • 28. února 2019,
  • 9:02,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Karvinská regionální knihovna našla své zázemí i na krytém bazénu. Zdá se vám to neuvěřitelné a přemýšlíte, jak může sportoviště souviset se čtenářstvím? V následující reportáži se dozvíte odpověď.

Reklama

Karvinská regionální knihovna se opět přiblížila čtenářům a rozšířila své služby, tentokrát na krytý bazén.

"RKK získala v loňském roce ocenění Městská knihovna roku a jednou z cen byla i tato knihobudka," prozradila ředitelka Regionální knihovny Karviná Markéta Kukrechtová.

"Máme tady hodně rodičů, hodně lidí, kteří čekají na své děti, když jsou v oddíle. Líbí se mi to, že ti lidé nemusí podepisovat žádné papíry, nemusí nic platit, měli by se kultivovaně k té knihovničce chovat," vysvětlila Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS Karviná.

"Mohou si knihu vypůjčit, vzít, i sem knihu přinést. Je to o tom, že každá kniha má svého čtenáře," dodala ředitelka.

Knihovna ve spolupráci s městskou sportovní společností STaRS plánuje umístit letos ještě jednu knihobudku a to na letní koupaliště.

"Je vidět, že naše knihovna byla právem vyhlášena knihovnou roku, tahle iniciativa je velmi vítána v dnešním světě, kdy říkáme, že děti nečtou, mládež nečte, je to další krok k propagaci toho čteného slova a jsem velmi rád že něco takového povstalo," řekl náměstek primátora Karviné Andrzej Bizoń. 

Podobný princip vezmu si, přečtu si, vrátím nebo i jinou knihu zpátky přinesu,  funguje od loňského roku na vlakovém nádraží, kde je umístěn v rámci projektu Kniha do vlaku regál s knihami. Karvinská knihovna byla v tomto případě stou knihovnou , která se do tohoto celorepublikového projektu zapojila.
HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

GOLD SPOON s.r.o.
Karviná
od 80 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu