Reklama

Kontakt Karviná už pomohl stovkám uživatelů

  • 10:21,
  • Karviná ,

Teď se vydáme za jedním z uživatelů terénního programu Kontakt Karviná. Pan Mirek potřeboval pomoct s řešením dluhů, exekucemi a bydlením. Terénní sociální pracovníci mu, stejně jako stovkám dalším, poskytli potřebné informace, aby dokázal řešit svoji nepříznivou sociální situaci vlastními silami.

Stáhnout video
Reklama

Na ulici Gustava Morcinka v Karviné-Novém Městě najdou lidé zázemí sociální terénní služby Kontakt Karviná Slezské diakonie. Jde o program, který má za úkol nasměrovat osoby ocitnuvší se v nepříznivé situaci správným směrem.

"Za posledních pět let naši službu využilo asi 600 klientů, za poslední rok, kdy jsme teď dělali statistiky, to bylo 110 klientů," vysvětlila Iveta Kuczerová, vedoucí programu Kontakt Karviná.

"Nejčastěji se na nás lidé obrací zejména s problémy s exekucí nebo dluhy, tím může být spojena i ztráta bydlení," dodala Kateřina Kozáková, terénní sociální pracovnice Kontaktu Karviná.

Terénní sociální pracovníci v žádném případě za uživatele nepříznivou situaci neřeší, pouze jim pomáhají se zorientovat v tom, jaké kroky je potřeba udělat, aby se z ní dostali sami.

"Teď půjdeme za panem Mirkem, což je uživatel terénního programu Kontakt Karviná asi jeden rok," řekl Vít Goryl, terénní sociální pracovník Kontaktu Karviná.

Za uživatelem dochází terénní sociální pracovníci podle potřeby, většinou v průměru 2x do měsíce.

"Pro mě je dobré, že nemusím nikam chodit, přijdou za mnou, nemusím se o nic starat, domluvíme se, většinou mi pan zavolá, jestli schůzka platí, já neplatím nic, služba je zdarma," pochvaloval si pan Mirek. 

Na terénní sociální pracovníky programu Slezské diakonie Kontakt Karviná se mohou obyvatelé města obracet každý všední den.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

DEFENDIT CORDIS s.r.o.
Karviná
od 14 740 Kč

Detail

PROIN - projekce a realizace staveb, s.r.o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu