Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kontakt Karviná už pomohl stovkám uživatelů

  • Karviná,

Teď se vydáme za jedním z uživatelů terénního programu Kontakt Karviná. Pan Mirek potřeboval pomoct s řešením dluhů, exekucemi a bydlením. Terénní sociální pracovníci mu, stejně jako stovkám dalším, poskytli potřebné informace, aby dokázal řešit svoji nepříznivou sociální situaci vlastními silami.

Na ulici Gustava Morcinka v Karviné-Novém Městě najdou lidé zázemí sociální terénní služby Kontakt Karviná Slezské diakonie. Jde o program, který má za úkol nasměrovat osoby ocitnuvší se v nepříznivé situaci správným směrem.

"Za posledních pět let naši službu využilo asi 600 klientů, za poslední rok, kdy jsme teď dělali statistiky, to bylo 110 klientů," vysvětlila Iveta Kuczerová, vedoucí programu Kontakt Karviná.

"Nejčastěji se na nás lidé obrací zejména s problémy s exekucí nebo dluhy, tím může být spojena i ztráta bydlení," dodala Kateřina Kozáková, terénní sociální pracovnice Kontaktu Karviná.

Terénní sociální pracovníci v žádném případě za uživatele nepříznivou situaci neřeší, pouze jim pomáhají se zorientovat v tom, jaké kroky je potřeba udělat, aby se z ní dostali sami.

"Teď půjdeme za panem Mirkem, což je uživatel terénního programu Kontakt Karviná asi jeden rok," řekl Vít Goryl, terénní sociální pracovník Kontaktu Karviná.

Za uživatelem dochází terénní sociální pracovníci podle potřeby, většinou v průměru 2x do měsíce.

"Pro mě je dobré, že nemusím nikam chodit, přijdou za mnou, nemusím se o nic starat, domluvíme se, většinou mi pan zavolá, jestli schůzka platí, já neplatím nic, služba je zdarma," pochvaloval si pan Mirek. 

Na terénní sociální pracovníky programu Slezské diakonie Kontakt Karviná se mohou obyvatelé města obracet každý všední den.

Nahlásit chybu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail