Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští předškoláci se připravují na pěveckou soutěž

  • Karviná,

Už potřinácté organizuje karvinská Základní a Mateřská škola Prameny za finanční podpory města velkou pěveckou soutěž Karvinský talent. Předvést své pěvecké nadání mohou už děti z mateřských školek. Jak příprava na soutěž u tak malých dětí vypadá, uvidíte právě teď.

Pěvecká soutěž Karvinský talent už dávno přesáhla  hranici města a každoročně se do ní hlásí mladí zpěváci a zpěvačky z celého Moravskoslezského kraje, Slovenska a Polska.  

" Budeme mít 4 kategorie, tou nejnovější je kategorie duet a trií, která měla v minulém roce premiéru a měla velký úspěch u publika ," řekla Dagmar Glatzová, organizátorka soutěže.

V jedné z kategorií mohou zkusit své štěstí i děti z mateřských školek. Ještě sice neumí číst a neznají noty, chuť zpívat je silnější než tréma nebo velká konkurence. Uspět se pokusí poprvé  i tyto malé slečny z mateřinky Prameny.

"My nabídneme dětem písničky, které by se jim líbily, které jim sedí hlasově, tak se potom trénují. Trénujeme je tak, že vzhledem k tomu, že děti neumí číst, neumí písmenka, tak naposlouchají celou písničku," vysvětlila Martina Zahatlanová, učitelka.

" Já budu zpívat Mravenčí ukolébavku.  Učím se to tady ve školce a doma s maminkou." "  Já jsem si vybrala písničku Pátá a budu u toho i tancovat," prozradily děti.

Letos proto bude vyhlášena kategorie zvlášť mateřské školy, kam se dostanou tři nejlepší ze všech mateřských škol.

"Soutěžící se mohou přihlásit do 22. března, přihlásit se mohou formou elektronické přihlášky na webových stránkách ZŠ a MŠ Prameny. Stačí uvést pouze jméno, příjmení, soutěžní kategorii, školu a kontaktní email, na který potvrdíme zařazení do soutěže a kam také budeme posílat průběžně informace k organizaci soutěže, upřesnila Gabriela Szotkowská, spoluorganizátorka soutěže.

Předkolo soutěže  ve dvou kolech proběhne na škole Prameny 26. března, samotné finále se pak uskuteční 23. května v městském domě kultury.V plánu je i zkouška s kapelou a generálka samotného finále.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail