V Karvinském denním stacionáři koncertoval Třesk

  • 13:42,
  • Karviná,

Karvinský Denní stacionář Galaxie si letos připomíná 20 let od svého založení. Velká oslava je naplánována sice až na září, už teď ale klienti zažili ojedinělý koncert. O zážitek se postarala skupina Třesk z Ostravy-Poruby, složená z lidí, kteří mají hendikepy, jako oni sami.

Denní stacionář Galaxie z Karivné-Hranic, který letos slaví dvacátíé narozeniny, uspořádal pro své klienty a další hosty výjimečný koncert, jež měl za úkoli spojit osoby se zdravotním postižením.

"Hudba spojuje, to je obecně známo, takže jsme pozvali hosty z Mens Sany, hosty z psychoterapeutického stacionáře a z Domu v Aleji, kde je denní stacionář pro mentálně postižené," řekl Marcel Dvořák, ředitel Galaxie Centrum Pomoci. 

Všichni se tak společně mohli zaposlouchat do vlastních skladeb skupiny Třesk z Ostravy-Poruby.

"Vystupujeme pod Mens Sanou, což je organizace, která se stará o hendikepované lidi, hrajeme spolu šest let, máme to jako muzikoterapii.  Jde o to, aby se vytvořil tým, což je vždycky u lidí, kteří mají nějaké problémy psychické, tak je důležité, aby byly v týmu a nebyli sami, protože samota ubíjí," vysvětlil Jiří Neduha, frontman skupiny Třesk.

Jedním z členů Třesku je i kdysi profesioální bubeník hard rockových metalových kapel Standa Hovadík. Hrával například v kapelách Bastard, Mroš & The Voices, Barvy Lucky a další. Jeho životní cestu změnil těžký úraz 30. září roku 2013, kdy při práci v elektrárně spadl z desetimetrové výšky. Utrpěl velmi závažná zranění včetně poranění lebky a mozku.

"Naštěstí si toho všimli, že letím, zavolali záchranku, tak jsem se poprvé proletěl vrtulníkem, doktoři mi nedávali žádnou šanci,  že to nepřežiju, tak mě odváželi vyloženě na udržení na orgány. A podívejte se jsem tady."

Většinu písní pro skupinu Třesk píše Jiří Neduha, který je nejen zakladatelem a frontmanem skupiny, ale i zpěvákem, hudebníkem, textařem, spisovatelem a také divadelníkem.

Skupina Třesk vystupuje i na festivalech, které nejsou určené jen pro hendikepované. Karvinská veřejnost bude mít šanci kapelu vidět osobně ještě jednou a to při velké oslavě 20. výročí stacionáře Galaxie 13 září. 

V plánu má Galaxie ještě hlouběji navázat spolupráci s ostatními stacionáři, organizovat společné akce - tvůrčí, poznávací a hudební, stejně jako se to povedlo v případě tohoto koncertu.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 13.11. 13:10
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 13.11. 13:10
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 13.11. 13:10
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků