V Karviné jsou pyšní na Koncertní sbor Permoník

  • 15. března 2019,
  • 11:43,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Zástupci karvinské radnice přijali na zámku Fryštát členy Koncertního sboru Permoník, aby jim poděkovali za reprezentaci města ve světě. Prostor byl i na vyprávění zážitků z cesty, pobytu a samotné soutěže.

Reklama

V únoru letěl Koncertní sbor Permoník zabojovat o co nejlepší umístění na soutěž do Ruska. Sbor se dostal spolu s šesti vybranými až do velkého finále o cenu Grand Prix. Po jednomyslném rozhodnutí mezinárodní poroty získal tuto cenu právě karvinský Permoník. Za tento úspěch poděkovali členkám Koncertního sboru Permoník i jejich vedení zástupci radnice na zámku Fryštát.

"Jsem velmi rád, že jsme dnes mohli hostit koncertní sbor Permoník, protože výsledky, které přiváží ze světa jsou vizitkou celého města," řekl náměstek primátora Andrzej Bizoń.

Nejčerstvější cenu Grand Prix z Petrohradu získal Permoník ojedinělým způsobem, projít musel čtyřmi koly, po každém kole měl nejslabší soubor vypadnout.

"Přiznám se, že velká nejasnost byla v tom, že ta soutěž byla koncipována vícekolově, tak a najednou ty sbory nevypadávaly v naší kategorii a my jsme nechápali, co tím porota myslí. To vysvětlení přišlo, na konci nám porota řekla, že o vítězi měli jasno od samého začátku a chtěli dát příležitost těm sborům, ať si zazpívají," vysvětlil Petr Kazík, prezident sboru.

"Každé kolo se zpívalo někde jinde, takže to byl zážitek, bylo to moc hezké," řekla Veronika Majerová, která už s Permoníkem navštívila Japonsko. 

Permoník si zpět do Karviné přivezl nejen zážitky ze soutěže, ale i ze samotného pobytu.

Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Základní škola a Mateřská škola Bohumín Čs. armády 1026 okres Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Jakub Pavlovič
Karviná
od 10 000 Kč do 15 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu