Karvinská ZŠ Dělnická chce pracovat s nadanými dětmi

  • 22. března 2019,
  • 14:57,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Pro rodiče s malými předškoláky uspořádala karvinská Základní škola Dělnická Den plný zážitků nebo-li Happy day. Tato speciální akce měla za úkol rozpoznat talentované a nadané děti. Jejich potenciál chtějí pedagogové více rozvíjet.

Reklama

Základní a Mateřská škola Dělnická si před několika lety určila za cíl věnovat se intenzivně talentovaným a mimořádně nadaným dětem. Nyní nastal ten správný čas, škola je připravena s takovými dětmi pracovat. Ředitel školy Petr juras dále  vysvětluje:

"Je to cíl velmi složitý. Nadané děti se na první pohled nepoznají. Jsou to děti, které mají větší zájem o vzdělání, ale na druhou stranu to jsou děti, které potřebují pozornost, někdy v hodinách ruší, jsou to děti neuspokojené v rámci  vzdělávání. Dnešní den slouží k tomu, abychom ty děti tady rozpoznaly," vysvětlil ředitel školy Petr Juras.

Na Dni plném zážitků si mohly děti vyzkoušet různé aktivity, práci s písmenky, s interaktivní tabulí, 3D omalovánky, Lego roboty nebo focení na zeleném plátně. Připraveny byly i nejrůznější logické úkoly a úkoly praktické.

"Zatloukání hřebíků, vytváření smailíků z potravin, vytvoří si sliz pomocí různých chemických pokusů. Závěrem, když splní alespoň pět úkolů, tak je čeká tajemná komnata, kloboučník se zajícem z Alenky říše divů a když projdou tajemnou komnatou, dostanou klíč k naší škole, aby jim byla otevřena," řekla  Lenka Böhmová , učitelka.

Počínání dětí bedlivě sledovali na stanovištích pedagogové. Všímali si jejich reakcí, rychlosti, přemýšlení, dovedností, zvoleného postupu a podobně.

"Pokud se nám zdá, že je to dítě více šikovné než běžný normál, tak se mluví s rodiči. Rodiče si často doma myslí, že to, co jejich dítě umí je běžné, normální a přitom to dítě je nadané a rodiče to ani neví," dodala učitelka. 33

Škola je připravena s nadanými dětmi pracovat hned od první třídy.

"Máme krátkodobý a dlouhodobý cíl. V  krátkodobém cíli chceme tohle řešit pomocí půlených hodin a nepovinných předmětů a v dlouhodobém cíli, pokud těch dětí bude hodně, otevřeme speciální třídu," upřesnil ředitel.

Zápisy do první třídy se uskuteční 2. a 3. dubna. Rodiče mohou využít rezervační systém, kdy se k zápisu objednají na stanovený den a čas.

Nadané dítě se většinu rodičů hodně ptá, klade další otázky. je zvědavé nebo má neobvyklé nápady. Zajímá se o detaily, rozpracovává, dokončuje. Raději pracuje samostatně, vyhovuje mu společnost starších dětí. Mívá i silný konkrétně zájem, například o vesmír, dinosaury, značky aut a podobně.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

GS Caltex Czech, s.r.o.
Karviná
od 25 000 Kč

Detail

Trenkwalder a.s.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu