Manželé z Karviné věnovali seniorům výhru z tomboly

  • 13:06,
  • Karviná ,

Dobří lidé, kteří dělají nezištné skutky, stále existují. Jako manželé Geborkovi z Karviné, kteří se rozhodli první cenu z tomboly - velkou televizi - věnovat domovu pro seniory. Díky tomuto daru vznikla v tomto zařízení malá kinokavárna.

Tohle jsou manželé Geborkovi. Na letošním plese zdravotníků jim přálo štěstí a za lístky v tombole postupně vyhrávali drobné ceny. Když se pak blížilo losování o hlavní cenu, prohlásili, že pokud ji vyhrají oni, věnují ji seniorům v Novém domově. Vyslovené přání se uskutečnilo.

"Bylo to takové zvláštní, u toho stolu manželka řekla, že když se to stane, tak to uděláme. Za pět minut, co to manželka řekla, tak se stalo," popsal děj Ireniusz Geborek.

Vyhranou televizi v hodnotě  15 tisíc korun mohli manželé zpeněžit, nechat si ji, věnovat svým dětem nebo vnoučatům, přesto svého slibu dostáli a televizi domovu pro senioru darovali.

"Tady ti lidi si to málokdy koupí. Tak ať to mají všichni, nejen jedna rodina, ať mají všichni z toho radost. My z toho máme ještě větší radost než oni," řekla Erika Geborková.

"Našim uživatelům to zpříjemní život. Máme takový nápad, zrealizovat tady takovou kinokavárničku s promítáním filmů pro pamětníky," upřesnila Irena Šafářová, vedoucí pro aktivizační činnost.

Televize byla první velkou výhrou v životě manželů Geborkových. Moc by si přáli, aby tady v domově dělala radost a pomohla k veselejšímu sklonku života.
Aga24, s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Pygmalino, s.r.o.
Karviná
od 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu