Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Manželé z Karviné věnovali seniorům výhru z tomboly

  • Karviná,

Dobří lidé, kteří dělají nezištné skutky, stále existují. Jako manželé Geborkovi z Karviné, kteří se rozhodli první cenu z tomboly - velkou televizi - věnovat domovu pro seniory. Díky tomuto daru vznikla v tomto zařízení malá kinokavárna.

Tohle jsou manželé Geborkovi. Na letošním plese zdravotníků jim přálo štěstí a za lístky v tombole postupně vyhrávali drobné ceny. Když se pak blížilo losování o hlavní cenu, prohlásili, že pokud ji vyhrají oni, věnují ji seniorům v Novém domově. Vyslovené přání se uskutečnilo.

"Bylo to takové zvláštní, u toho stolu manželka řekla, že když se to stane, tak to uděláme. Za pět minut, co to manželka řekla, tak se stalo," popsal děj Ireniusz Geborek.

Vyhranou televizi v hodnotě  15 tisíc korun mohli manželé zpeněžit, nechat si ji, věnovat svým dětem nebo vnoučatům, přesto svého slibu dostáli a televizi domovu pro senioru darovali.

"Tady ti lidi si to málokdy koupí. Tak ať to mají všichni, nejen jedna rodina, ať mají všichni z toho radost. My z toho máme ještě větší radost než oni," řekla Erika Geborková.

"Našim uživatelům to zpříjemní život. Máme takový nápad, zrealizovat tady takovou kinokavárničku s promítáním filmů pro pamětníky," upřesnila Irena Šafářová, vedoucí pro aktivizační činnost.

Televize byla první velkou výhrou v životě manželů Geborkových. Moc by si přáli, aby tady v domově dělala radost a pomohla k veselejšímu sklonku života.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy