Reklama

Začíná půlroční oprava mostu na ulici Ostravská

  • 29. března 2019,
  • 11:15,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Na ulici Ostravská při výjezdu z Karviné směrem na Ostravu začala oprava mostu přes železniční trať. Řidiči se přes most i tak dostanou, doprava je tady jen omezena, jezdí se v jednom pruhu v každém směru.

Reklama

Ředitelství silnic a dálnic začalo s opravou mostu přes železniční trať na ulici Ostravská.

"Po dobu rekonstrukce bude provoz na silnici I/59 v předmětné lokalitě veden v omezeném režimu, kdy bude doprava svedena do jednoho jízdního pruhu v každém směru tak, aby byla zajištěna plynulost dopravy v průběhu prací na mostě, vysvětlil Jan Rýdl, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR.

"Dnes budeme frézovat polovinu silnice a od pondělka se už bude bourat mostová konstrukce," dodal Vojtěch Černohorský, stavební mistr.

Řidiči by v tomto úseku měli zpomalit a projíždět velmi opatrně, počítat musí s tím, že celá oprava potrvá do října letošního roku.

Oprava je dlouhodobě plánována a připravována. Nutná je kvůli  nevyhovujícímu stavebně-technickému stavu mostní konstrukce.

"V rámci opravy dojde k celkové rekonstrukci spodní stavby, nosné konstrukce i mostního svršku vč. osazení nových zádržných systémů, čili zábradlí," dodal Rýdl.

První tři měsíce, tedy zhruba do června se bude opravovat část z Ostravy do Karviné, ve druhé etapě se začne rekonstruovat druhá polovina mostu, tedy ve směru z Karviné do Ostravy.
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu