Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začíná půlroční oprava mostu na ulici Ostravská

  • Karviná,

Na ulici Ostravská při výjezdu z Karviné směrem na Ostravu začala oprava mostu přes železniční trať. Řidiči se přes most i tak dostanou, doprava je tady jen omezena, jezdí se v jednom pruhu v každém směru.

Ředitelství silnic a dálnic začalo s opravou mostu přes železniční trať na ulici Ostravská.

"Po dobu rekonstrukce bude provoz na silnici I/59 v předmětné lokalitě veden v omezeném režimu, kdy bude doprava svedena do jednoho jízdního pruhu v každém směru tak, aby byla zajištěna plynulost dopravy v průběhu prací na mostě, vysvětlil Jan Rýdl, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR.

"Dnes budeme frézovat polovinu silnice a od pondělka se už bude bourat mostová konstrukce," dodal Vojtěch Černohorský, stavební mistr.

Řidiči by v tomto úseku měli zpomalit a projíždět velmi opatrně, počítat musí s tím, že celá oprava potrvá do října letošního roku.

Oprava je dlouhodobě plánována a připravována. Nutná je kvůli  nevyhovujícímu stavebně-technickému stavu mostní konstrukce.

"V rámci opravy dojde k celkové rekonstrukci spodní stavby, nosné konstrukce i mostního svršku vč. osazení nových zádržných systémů, čili zábradlí," dodal Rýdl.

První tři měsíce, tedy zhruba do června se bude opravovat část z Ostravy do Karviné, ve druhé etapě se začne rekonstruovat druhá polovina mostu, tedy ve směru z Karviné do Ostravy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy