Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Amatérští filmaři z Karviné vyprodali 11x kino

  • Karviná,

Amatérským filmařům z Karviné se podařilo už 11x vyprodat kino Centrum. Jejich čtyřicetiminutový dokument O zaniklé Karvinné má mezi lidmi nebývalý úspěch. A nejen to, už brzy se s filmem pokusí uspět v soutěži a objeví se na festivalu Pestré vrstvy v Ostravě.

Tohle zdaleka nikdo z těchto amatérských filmařů na jaře v roce 2017 nečekal. To, že už pojedenácté budou promítat svůj dokumentární film o zaniklé arviné před vyrodaným sálem kina Centrum. A stalo se.

"Já jsem tušila, že vyprodáme kino, ale tolikrát to ne," řekla Monika Vodáková, režisérka filmu.

Čtyřicetiminutový film popisuje a připomíná místa, kde se kdysi nacházelo centrum města Karvinná, se dvěma N v názvu, po kterém dnes už nezbylo skoro nic. Film diváky přitahuje, stále je žádaný, promítat ho chtějí školy dětem i firmy na akcích.

"Je to trochu hraný dokument, jsou tam umělecké záběry, které jsme natáčeli s panem Heczkem a slečnou  Kalnikovou," upřesnila režisérka.

Film je složený z archivních fotografiií mnoha autorů, třeba historika Rudolfa Hrubého, oživený vyprávěním pamětníků, jako je Eduard Kula nebo historičky Libuše Kolkové, která pomohla filmařům s fakty i příběhy.

"První setkání bylo takové orientační, tam šlo o to, aby tam nebylo příliš mnoho zásadních chyb," popsala historička Libuše Kolková.

Film O zaniklé Karvinné vznikal rok, půl roku volného času pak strávili filmaři ve střižně. Už teď ale chystají volné pokračování prvního dílu, rozvinout chtějí detailně konkrétní témata.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků