Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

International week na OPF Karviná

  • Karviná,

Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné uspořádala druhý ročník akce nazvané International week. Jde o program určený učitelům a zaměstnancům partnerských univerzit ze zahraničí zapojených do výměnných programů.

Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné uspořádala 2. ročník akce nazvané International week. Jde o program určený učitelům a zaměstnancům partnerských univerzit ze zahraničí zapojených do výměnných programů. Letošního ročníku se zúčastnilo 45 zahraničních pedagogů ze 13 zemí světa.

 “Smyslem akce International week je přitáhnout partnery ze zahraničí. Chceme, aby se seznámili s naší fakultou a také se snažíme zpropagovat město a region jako destinaci, která je vhodná pro to, aby k nám studenti ze zahraničí přišli studovat na jeden nebo dva semestry,” vysvětlil Roman Šperka, proděkan pro zahraniční styky OPF SU Karviná.

Program byl rozložený do několika dnů a obsahoval mnoho aktivit. Mezi nejhlavnější aktivity patřily výuky v sálech, kterých se studenti OPF mohli zúčastnit podle vlastního výběru. Mezi vyučujícími byly i dvě pedagožky z Číny. Čínské univerzity jsou totiž nejnovějším zahraničním partnerem fakulty. 

“Budeme přednášet o čínské ekonomice, protože my, Číňané a Češi jsme velmi přátelské národy. Do budoucna chceme spolupracovat ve všech aspektech, a to nejen po ekonomické stránce, ale také po té kulturní a mezilidské,” řekla Jie Cui, čínská pedagožka.

Nejen vyučující z Číny, ale i ostatní zahraniční hosté se mohou o fakultě díky programu International week dozvědět bližší informace, podívat se, jak fakulta pracuje a sami také studenty vyučovat. 

“Také se mohou podílet a spolupracovat na vědecko-výzkumných projektech s pedagogy z katedry financí a účetnictví,” doplnil proděkan. 

Třetí aktivitou programu International week jsou společenské a kulturní doprovodné akce spojené třeba s výlety po okolí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy