V Karviné se závodilo v pumptracku a freestylu

  • 13:35,
  • Karviná ,

V Karviné se uskutečnily legendární závody bikerů známé jako Wheel jam. Letos se závodníci potkali v nové kryté hale pro extrémní sporty. Jezdci si mohli vybrat ze dvou kategorií - jízdy na čas v pumptracku nebo freestylovou akrobacii na překážkách.

Začínající i zkušení borci z celého Moravskoslezského kraje, ale třeba i z Kroměříže a Polska předvedli v nové karvinské hale pro extrémní sporty své nejlepší kousky a to v rámci dalšího ročníku závodů Wheel Jam Karviná.

"Jsou to freestylové závody, jezdí se tady na kolech, koloběžkách, in-linech, máme tady i nějaké skateboardisty. Jedná se o klání ve freestylu, jako doplně tady máme závody na dřevěném pumptracku, kde máme i speciální časomíru," popsal závody jejich organizátor David Chrapek.

Závody na pumptracku byly určeny hlavně začínajícím dětem, ale dráhu si projeli i zkušení borci, kteří mají na svém kontě i několik celorepublikových úspěchů. mezi nimi byl třeba dvacetiletý Daniel Havela.

V další kategorii se závodilo v parku a na streetu, jde o jakousi krasojízdu na překážkách. I tady své kousky předvedli zkušení závodníci. Diváci mohli vidět 360tky otočky na kole nebo trik zvaný telvip. Ten nám ukázal třeba Martin Obšivač z Albrechtic. Učil se ho rok.

Hlavním cílem karvinského Wheel klubu je nabídnout dětem a mládeži možnost trávení volného času jinak než u počítače.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Dům seniorů "POHODA", o.p.s.
Karviná
od 17 110 Kč

Detail

Střední zdravotnická škola, Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 19 110 Kč

Detail

Trenkwalder a.s.
Karviná
od 19 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků