Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se závodilo v pumptracku a freestylu

  • Karviná,

V Karviné se uskutečnily legendární závody bikerů známé jako Wheel jam. Letos se závodníci potkali v nové kryté hale pro extrémní sporty. Jezdci si mohli vybrat ze dvou kategorií - jízdy na čas v pumptracku nebo freestylovou akrobacii na překážkách.

Začínající i zkušení borci z celého Moravskoslezského kraje, ale třeba i z Kroměříže a Polska předvedli v nové karvinské hale pro extrémní sporty své nejlepší kousky a to v rámci dalšího ročníku závodů Wheel Jam Karviná.

"Jsou to freestylové závody, jezdí se tady na kolech, koloběžkách, in-linech, máme tady i nějaké skateboardisty. Jedná se o klání ve freestylu, jako doplně tady máme závody na dřevěném pumptracku, kde máme i speciální časomíru," popsal závody jejich organizátor David Chrapek.

Závody na pumptracku byly určeny hlavně začínajícím dětem, ale dráhu si projeli i zkušení borci, kteří mají na svém kontě i několik celorepublikových úspěchů. mezi nimi byl třeba dvacetiletý Daniel Havela.

V další kategorii se závodilo v parku a na streetu, jde o jakousi krasojízdu na překážkách. I tady své kousky předvedli zkušení závodníci. Diváci mohli vidět 360tky otočky na kole nebo trik zvaný telvip. Ten nám ukázal třeba Martin Obšivač z Albrechtic. Učil se ho rok.

Hlavním cílem karvinského Wheel klubu je nabídnout dětem a mládeži možnost trávení volného času jinak než u počítače.

Nahlásit chybu
Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail