V Karviné se závodilo v pumptracku a freestylu

  • 24. dubna 2019,
  • 13:35,
  • Karviná,
  • Monika Danková

V Karviné se uskutečnily legendární závody bikerů známé jako Wheel jam. Letos se závodníci potkali v nové kryté hale pro extrémní sporty. Jezdci si mohli vybrat ze dvou kategorií - jízdy na čas v pumptracku nebo freestylovou akrobacii na překážkách.

Reklama

Začínající i zkušení borci z celého Moravskoslezského kraje, ale třeba i z Kroměříže a Polska předvedli v nové karvinské hale pro extrémní sporty své nejlepší kousky a to v rámci dalšího ročníku závodů Wheel Jam Karviná.

"Jsou to freestylové závody, jezdí se tady na kolech, koloběžkách, in-linech, máme tady i nějaké skateboardisty. Jedná se o klání ve freestylu, jako doplně tady máme závody na dřevěném pumptracku, kde máme i speciální časomíru," popsal závody jejich organizátor David Chrapek.

Závody na pumptracku byly určeny hlavně začínajícím dětem, ale dráhu si projeli i zkušení borci, kteří mají na svém kontě i několik celorepublikových úspěchů. mezi nimi byl třeba dvacetiletý Daniel Havela.

V další kategorii se závodilo v parku a na streetu, jde o jakousi krasojízdu na překážkách. I tady své kousky předvedli zkušení závodníci. Diváci mohli vidět 360tky otočky na kole nebo trik zvaný telvip. Ten nám ukázal třeba Martin Obšivač z Albrechtic. Učil se ho rok.

Hlavním cílem karvinského Wheel klubu je nabídnout dětem a mládeži možnost trávení volného času jinak než u počítače.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

VAMOZ - servis, a.s.
Karviná
od 23 000 Kč do 26 000 Kč

Detail

GOLD SPOON s.r.o.
Karviná
od 80 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu