Karviná pomáhá s předfinancováním kotlíkové dotace

  • 6. května 2019,
  • 14:04,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Už 13. května bude spuštěn elektronický příjem žádostí v rámci 3. a poslední výzvy kotlíkových dotací. V Karviné s administrativními úkony pomáhají lidem úředníci magistrátu v tzv. kotlíkové poradně. Město zájemcům pomůže i s předfinancováním dotace.

Reklama

V budově C magistrátu města, tedy v budově bývalé komerční banky, ve třetím patře najdou zájemci o kotlíkovou dotaci poradnu, kam mohou v úřední dny přicházet pro radu, případně žádat úředníky o pomoc s vyplněním žádosti.

  "Jsme tady od toho, abychom lidem pomohli s vyplněním žádosti i se vším ostatním," vysvětlila Nikola Mináriková, pracovnice Odbor školství a rozvoje MMK. 

Poradit mohou úředníci i s vyplněním čestného prohlášení, formuláře, který magistrát rozesílá do schránek. Je určený pro ty, kteří v současné době nemají hotovost na předfinancování dotace. Město těmto žadatelům pomůže formou zápůjčky, zájemci o ní  to ale musí oznámit do konce května.

"Občané, kteří nemají finance, tak by si museli brát úvěry a půjčky od bank, tam jsou už nějaké úroky, s tím, že město ve spolupráci se státním fondem životního prostředí bude poskytovat občanům poskytovat půjčky dopředu na základě uzavřené smlouvy s Krajským úřadem v Ostravě. Jakmile přijde občanovi na účet dotace, tak město si to stáhne inkasem na účet," řekla Nikola Mináriková, pracovnice Odbor školství a rozvoje MMK. 

Úřednici pomáhají s vyplňováním žádostí i v domácnostech a to v případě, že je žadatel imobilní nebo se ze zdravotních důvodů nemůže sem na magistrát dostavit.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

GOLD SPOON s.r.o.
Karviná
od 80 Kč

Detail

VAS Solutions s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

SEPTIMA spol. s r.o.
Karviná
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu