Karviná pomáhá s předfinancováním kotlíkové dotace

  • 14:04,
  • Karviná ,

Už 13. května bude spuštěn elektronický příjem žádostí v rámci 3. a poslední výzvy kotlíkových dotací. V Karviné s administrativními úkony pomáhají lidem úředníci magistrátu v tzv. kotlíkové poradně. Město zájemcům pomůže i s předfinancováním dotace.

V budově C magistrátu města, tedy v budově bývalé komerční banky, ve třetím patře najdou zájemci o kotlíkovou dotaci poradnu, kam mohou v úřední dny přicházet pro radu, případně žádat úředníky o pomoc s vyplněním žádosti.

  "Jsme tady od toho, abychom lidem pomohli s vyplněním žádosti i se vším ostatním," vysvětlila Nikola Mináriková, pracovnice Odbor školství a rozvoje MMK. 

Poradit mohou úředníci i s vyplněním čestného prohlášení, formuláře, který magistrát rozesílá do schránek. Je určený pro ty, kteří v současné době nemají hotovost na předfinancování dotace. Město těmto žadatelům pomůže formou zápůjčky, zájemci o ní  to ale musí oznámit do konce května.

"Občané, kteří nemají finance, tak by si museli brát úvěry a půjčky od bank, tam jsou už nějaké úroky, s tím, že město ve spolupráci se státním fondem životního prostředí bude poskytovat občanům poskytovat půjčky dopředu na základě uzavřené smlouvy s Krajským úřadem v Ostravě. Jakmile přijde občanovi na účet dotace, tak město si to stáhne inkasem na účet," řekla Nikola Mináriková, pracovnice Odbor školství a rozvoje MMK. 

Úřednici pomáhají s vyplňováním žádostí i v domácnostech a to v případě, že je žadatel imobilní nebo se ze zdravotních důvodů nemůže sem na magistrát dostavit.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Dům seniorů "POHODA", o.p.s.
Karviná
od 17 110 Kč

Detail

Střední zdravotnická škola, Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 19 110 Kč

Detail

Trenkwalder a.s.
Karviná
od 19 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků