Reklama

Lidé už popáté vyběhli s děkanem OPF Karviná

  • 24. května 2019,
  • 11:00,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Už popáté vyzval děkan Obchodně podnikatelské fakulty Daniel Stavárek veřejnost k běhu na pět a půl kilometru. Letos jeho výzvu vyslyšelo přes sto lidí, od dětí až po seniory.

Reklama

Prostranství před Obchodně podnikatelskou fakultou Slezské univerzity v Karviné se opět po roce v jednom ze slunečných květnových dnů zaplnilo sportovci různého věku a kondice. Všichni tam byli z jediného důvodu. Rozhodli se zapojit do 5. výzvy nazvané Vyběhněte s děkanem.

"Chvilku před startem je stav závodníků takový, že se zaregistrovalo a přihlásilo 85 lidí, s tím, že máme ještě 22 účastníků, kteří běží štafetu," řekla spoluorganizátorka akce Irena Szarowská.

Během registrace, ještě před samotným startem, se konala i společná rozcvička. Po ní už nic nebránilo tomu, aby byl běh odstartován. Samotná trať měřila 5,6 kilometrů, vedla lázeňským parkem i aprkem oženy němcové až k lodičkám, kde byl cíl. Nejrychleji ji uběhl Marek Škapa a to za  18 minut 40 sekund, o pět sekund později doběhl do cíle Stanislav Záleský.

"Zprvu jsem vedl, ale asi jsem to trochu přepálil, ale druhé místo je pěkné," řekl Záleský. 

Děkan Daniel Stavárek doběhl z mužů 43tí, v cíli byl za 30 minut a šest sekund.

"Trať jsem zvládl, měl jsem skvělý doprovod, pár lidí zůstalo i za mnou, takže jsem spokojený," řekl děkan.

Pro nejmenší byl v areálu byl připraven běh na kratší trať.Každý, kdo doběhl do cíle, dostal krásnou medaili na památku a také občerstvení, na vítěze pak čekaly hodnotné ceny.
BIDFIB group s.r.o.
Karviná
od 100 Kč

Detail

POLYTEX COMPOSITE, s.r.o.
Karviná
od 16 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu