Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé už popáté vyběhli s děkanem OPF Karviná

  • Karviná,

Už popáté vyzval děkan Obchodně podnikatelské fakulty Daniel Stavárek veřejnost k běhu na pět a půl kilometru. Letos jeho výzvu vyslyšelo přes sto lidí, od dětí až po seniory.

Prostranství před Obchodně podnikatelskou fakultou Slezské univerzity v Karviné se opět po roce v jednom ze slunečných květnových dnů zaplnilo sportovci různého věku a kondice. Všichni tam byli z jediného důvodu. Rozhodli se zapojit do 5. výzvy nazvané Vyběhněte s děkanem.

"Chvilku před startem je stav závodníků takový, že se zaregistrovalo a přihlásilo 85 lidí, s tím, že máme ještě 22 účastníků, kteří běží štafetu," řekla spoluorganizátorka akce Irena Szarowská.

Během registrace, ještě před samotným startem, se konala i společná rozcvička. Po ní už nic nebránilo tomu, aby byl běh odstartován. Samotná trať měřila 5,6 kilometrů, vedla lázeňským parkem i aprkem oženy němcové až k lodičkám, kde byl cíl. Nejrychleji ji uběhl Marek Škapa a to za  18 minut 40 sekund, o pět sekund později doběhl do cíle Stanislav Záleský.

"Zprvu jsem vedl, ale asi jsem to trochu přepálil, ale druhé místo je pěkné," řekl Záleský. 

Děkan Daniel Stavárek doběhl z mužů 43tí, v cíli byl za 30 minut a šest sekund.

"Trať jsem zvládl, měl jsem skvělý doprovod, pár lidí zůstalo i za mnou, takže jsem spokojený," řekl děkan.

Pro nejmenší byl v areálu byl připraven běh na kratší trať.Každý, kdo doběhl do cíle, dostal krásnou medaili na památku a také občerstvení, na vítěze pak čekaly hodnotné ceny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy