Lidé už popáté vyběhli s děkanem OPF Karviná

  • 11:00,
  • Karviná ,

Už popáté vyzval děkan Obchodně podnikatelské fakulty Daniel Stavárek veřejnost k běhu na pět a půl kilometru. Letos jeho výzvu vyslyšelo přes sto lidí, od dětí až po seniory.

Prostranství před Obchodně podnikatelskou fakultou Slezské univerzity v Karviné se opět po roce v jednom ze slunečných květnových dnů zaplnilo sportovci různého věku a kondice. Všichni tam byli z jediného důvodu. Rozhodli se zapojit do 5. výzvy nazvané Vyběhněte s děkanem.

"Chvilku před startem je stav závodníků takový, že se zaregistrovalo a přihlásilo 85 lidí, s tím, že máme ještě 22 účastníků, kteří běží štafetu," řekla spoluorganizátorka akce Irena Szarowská.

Během registrace, ještě před samotným startem, se konala i společná rozcvička. Po ní už nic nebránilo tomu, aby byl běh odstartován. Samotná trať měřila 5,6 kilometrů, vedla lázeňským parkem i aprkem oženy němcové až k lodičkám, kde byl cíl. Nejrychleji ji uběhl Marek Škapa a to za  18 minut 40 sekund, o pět sekund později doběhl do cíle Stanislav Záleský.

"Zprvu jsem vedl, ale asi jsem to trochu přepálil, ale druhé místo je pěkné," řekl Záleský. 

Děkan Daniel Stavárek doběhl z mužů 43tí, v cíli byl za 30 minut a šest sekund.

"Trať jsem zvládl, měl jsem skvělý doprovod, pár lidí zůstalo i za mnou, takže jsem spokojený," řekl děkan.

Pro nejmenší byl v areálu byl připraven běh na kratší trať.Každý, kdo doběhl do cíle, dostal krásnou medaili na památku a také občerstvení, na vítěze pak čekaly hodnotné ceny.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků