Reklama

Zpěváky v Karvinském talentu doprovází živá kapela

  • 27. května 2019,
  • 11:54,
  • Karviná,
  • Monika Danková

V následujícím příspěvku se podíváme do karvinského městského domu kultury, kde se konal v pořadí 13. ročník Karvinského talentu. Jde o pěveckou soutěž určenou dětem od mateřských škol až po studenty škol středních. Každého zpěváka ve finále doprovází živá kapela.

Reklama

V sále městského domu kultury předvedli svůj pěvecký talent finalisté 13. ročníku prestižní soutěže Karvinský talent. Každoročně se koná díky finanční podpoře města.

“Je pro nás velké ocenění, že akci už 13 let podporuje primátor města. To, že nám věnuje peníze a takto podporuje tuto individuální pěveckou soutěž je úžasné a my za to děkujeme,” řekla Dagmar Glatzová, ředitelka ZŠ a MŠ Prameny a také organizátorka celé soutěže.

Porota složená z muzikantů, uměleckých vedoucí  i ze zástupců měst a obcí neměla jednoduchý úkol. Vybírala z každé kategorie ty nejlepší a rozhodovali opravdu maličkosti. 

Jsem na Karvinském talentu poprvé, a i když to není moje první účast v pěvecké porotě, musím říct, že je to krásná soutěž. Smekám před organizátory. Přál bych si, aby ta soutěž pokračovala dalšími ročníky a přispěla tak k propagaci kultury v Karviné,” řekl náměstek primátora Andrzej Bizoń (ČSSD).

První kategorie byla letos poprvé rozdělena na soutěžící z mateřinek a prvního stupně základních škol. Z předškoláků se vystoupení nejvíce povedlo malé Tince Swaczynové. Za první stupeň základních škol zvítězil Dominik Sirek, druhou kategorii vyhrála Karolína Onderková. 

Skvělý výkon na jevišti předvedl i Matěj Janík z těšínského gymnázia. “Tohle je moje druhá pěvecká soutěž, poprvé jsem vystupoval na soutěži v Třinci. Vůbec jsem nečekal vítězství, je to super pocit, slyšet lidi, jak jásají, jsem hodně spokojený,” sdílel své dojmy po soutěži Janík. 

Čtvrtá kategorie obsahovala zpěváky a zpěvačky, kteří si troufli na dua nebo tria. Porotu ohromil výkon tří slečen Kristýny Kolárové, Veroniky Čechalové a Elišky Válkové. Zvláštní cena poroty patřila Anně Gieckové ze ZŠ Skřečoň.

Vítězové si odnesli krásné věcné dary a hlavně  spoustu zážitků. 

“Já si myslím, že ti, co seděli v publiku, slyšeli, jakou úroveň soutěž má. A to, že soutěžící doprovázela živá kapela, je velký bonus. Vyzdvihla bych vystupující z mateřských škol. Pro ty děti je to obrovský stres, je to poprvé, co zpívají s živou kapelou, mají tam odposlechy, všude plno lidí, oni to zvládli na jedničku,” uzavřela Glatzová.
Zobcové flétny od středověku až po současnost - Albrechtice

22.06. 19:00 - 20.06. 17:23
Karviná, Albrechtice u Českého Těšína – dřevěný kostel sv. Petra a Pavla

Zobcové flétny od středověku až po současnost - Dětmarovice

23.06. 19:00 - 20.06. 17:23
Karviná, Dětmarovice – Kostel sv. Maří Magdalény

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

GOLD SPOON s.r.o.
Karviná
od 80 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu