Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Recyklojízda připomíná důležitost třídění baterií

  • Karviná,

V České republice odstartovala Recyklojízda. Jde o projekt, který má podpořit třídění a recyklaci baterií. Trasa tříčlenné skupinky na elektrokolech začala v Českém Těšíně a skončí za deset dní v karlovarském kraji v Ostrovu nad Ohří. My jsme je na cestě zastihli v Karviné.

Ve 25 městech České republiky počínaje Českým Těšínem a Ostrovem nad Ohří  konče budou lidé potkávat tuto trojici cyklistů. jejich úkolem je připomenout lidem důležitost třídění baterií.

"Chceme podpořit třídění a recyklaci baterií, protože stále každá druhá baterka končí v odpadkovém koši a to je škoda," řekla Eva Gallatová, mluvčí týmu Recyklojízdy.

anketa: školáci: "Baterky se musí třídit, protože se z toho dají vyrábět další kovy a pomocné látky. " "Baterky by měly patřit do zvláštních popelnic na odpady, protože to ničí životní prostředí."

Tady v Karviné se s cyklisty setkali zástupci města i školáci. Ti mohli, stejně jako veřejnost, pro recylojízdu dopředu nasbírat baterie.

"K této akci Recyklojízda jsme se připojili, protože občané nemají zažité třídění, protože nemáme tak velké množství vytříděných baterií, kolik bychom si představovali," vysvětlila Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK.

Míst, kam mohou použité baterie lidé odkládat je kromě sběrného dvora technických služeb spousta.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy