Tvorbu Dušana Hartmana najdou lidé v Oáze

  • 10:40,
  • Karviná,

Karvinský Fotoklub uspořádal na počest loni zesnulého zakladatele místního fotoklubu Dušana Hartmana výstavu jeho fotografií. Lidé si je mohou prohlédnout v Oáze, v jejich nové stálé expozici.

Karvinský Fotoklub uspořádal vzpomínkovou výstavu na tvorbu známého karvinského fotografa Dušana Hartmana, který svět opustil v srpnu loňského roku. Jeho fotografie visí na stěnách karvinské Oázy a zpříjemňují tak návštěvníkům posezení. Je to místo, kde se mimo jiné členové karvinského Fotoklubu pravidelně schází a plánují společné akce nebo si předávají zkušenosti.

Dušan Hartman založil fotoklub společně s Janem Kottasem v sedmdesátých letech minulého století, znali se více jak 46 let. Velmi rád na něj vzpomíná.

"Vypadal jak poustevník, ale byl velmi činorodý ve všech oblastech, měl zvláštní přístup k životu, hledal neotřené věci. Byl schopen fotografovat věci, které nikoho nenapadly, že by byly zajímavé z hlediska kompozice a zpracování," řekl Jan Kottas, spoluzakladatel Fotoklubu Karviná.

Fotoklub v Oáze bude mít stálou expozici, fotografie pořízené jejich objektivy se budou měnit pravidelně. Fotografie Dušana Hartmana budou tady na stěnách viset dokonce srpna.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 15:00 - 3:41
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 18:00 - 3:41
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 07.12. 3:41
Orlová, Husův dům, Orlová

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků