Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tvorbu Dušana Hartmana najdou lidé v Oáze

  • Karviná,

Karvinský Fotoklub uspořádal na počest loni zesnulého zakladatele místního fotoklubu Dušana Hartmana výstavu jeho fotografií. Lidé si je mohou prohlédnout v Oáze, v jejich nové stálé expozici.

Karvinský Fotoklub uspořádal vzpomínkovou výstavu na tvorbu známého karvinského fotografa Dušana Hartmana, který svět opustil v srpnu loňského roku. Jeho fotografie visí na stěnách karvinské Oázy a zpříjemňují tak návštěvníkům posezení. Je to místo, kde se mimo jiné členové karvinského Fotoklubu pravidelně schází a plánují společné akce nebo si předávají zkušenosti.

Dušan Hartman založil fotoklub společně s Janem Kottasem v sedmdesátých letech minulého století, znali se více jak 46 let. Velmi rád na něj vzpomíná.

"Vypadal jak poustevník, ale byl velmi činorodý ve všech oblastech, měl zvláštní přístup k životu, hledal neotřené věci. Byl schopen fotografovat věci, které nikoho nenapadly, že by byly zajímavé z hlediska kompozice a zpracování," řekl Jan Kottas, spoluzakladatel Fotoklubu Karviná.

Fotoklub v Oáze bude mít stálou expozici, fotografie pořízené jejich objektivy se budou měnit pravidelně. Fotografie Dušana Hartmana budou tady na stěnách viset dokonce srpna.
Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků