Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tvorbu Dušana Hartmana najdou lidé v Oáze

  • Karviná,

Karvinský Fotoklub uspořádal na počest loni zesnulého zakladatele místního fotoklubu Dušana Hartmana výstavu jeho fotografií. Lidé si je mohou prohlédnout v Oáze, v jejich nové stálé expozici.

Karvinský Fotoklub uspořádal vzpomínkovou výstavu na tvorbu známého karvinského fotografa Dušana Hartmana, který svět opustil v srpnu loňského roku. Jeho fotografie visí na stěnách karvinské Oázy a zpříjemňují tak návštěvníkům posezení. Je to místo, kde se mimo jiné členové karvinského Fotoklubu pravidelně schází a plánují společné akce nebo si předávají zkušenosti.

Dušan Hartman založil fotoklub společně s Janem Kottasem v sedmdesátých letech minulého století, znali se více jak 46 let. Velmi rád na něj vzpomíná.

"Vypadal jak poustevník, ale byl velmi činorodý ve všech oblastech, měl zvláštní přístup k životu, hledal neotřené věci. Byl schopen fotografovat věci, které nikoho nenapadly, že by byly zajímavé z hlediska kompozice a zpracování," řekl Jan Kottas, spoluzakladatel Fotoklubu Karviná.

Fotoklub v Oáze bude mít stálou expozici, fotografie pořízené jejich objektivy se budou měnit pravidelně. Fotografie Dušana Hartmana budou tady na stěnách viset dokonce srpna.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků