Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Budoucí podnikatelé? Karvinské děti představily své nápady v Business Gate

  • Karviná,

Děti ze čtyř základních škol představily v zázemí Business Gate své projekty týkající se podnikavosti. Na nich školáci pracovali celé druhé pololetí uplynulého školního roku ve svém volném čase. Zkušení lídři z podnikatelského prostředí jim jejich nápady ohodnotili.

Tohle jsou děti, které se druhé pololetí školního roku po škole scházely v rámci Školních klubů podnikavosti, aby společně zhmotnily své nápady v projektech, které by se daly zrealizovat. Jakou cestou se vydaly, co vše stihly za půl roku udělat a hlavně, jaké nápady mají, prezentovaly lídrům, odborníkům a lidem z podnikatelského prostředí.

"Cílem této akce je podpořit podnikavost mladých lidí, ukázat jim, že v rámci Karviné je spousta příležitostí jak se realizovat, a že Business Gate je místo otevřené i pro žáky základních škol, i oni tady mají místo a mohou zde realizovat své nápady," řekl Petr Kantor, vedoucí pracovní skupiny Podnikavost a kariérové poradenství.

Svůj nápad - vyrobení deskové vědomostní hry o Karviné - představil  Školní klub podnikavosti při ZŠ Borovského.

"Je to na styl Česka, máte kartičku uhodnete ji a posunete se o políčko  takto postupujete až do cíle. Ty kartičky obsahují poznatky z Karviné, na které musíte odpovědět. Například jak se jmenoval kdysi Univerzitní park," vysvětlil  Martin Broda, člen Školního klubu podnikavosti při ZŠ Borovského.

Žáci ze ZŠ Majakovského se rozhodli realizovat v Karviné pravidelné úklidy veřejného prostranství.

"Věnujeme se sbírání odpadů proto, protože chceme zlepšit životní prostředí. Měli jsme dvě akce, na jednu přišel jen náš kroužek, nasbírali jsme deset pytlů a na druhé akci náš přišlo 15 lidí, nasbírali jsme pytlů," řekl Martin Jastrzembski, člen Školního klubu podnikavosti při ZŠ Majakovského.

Aktivity mladých si přišli poslechnout i zástupci okresní hospodářské komory kteří jsou součásti pracovní skupiny místního akčního plánu.

"Když jsem dnes viděl ty prezentace, tak jsem rád, že mládí tady v Karviné roste, jde dobrým směrem a velmi si vážíme toho, že my, jako Okresní hospodářská komora může být u toho," řekl  Milan Kasl, 2. místopředseda OHK Karviná.

Co to jsou vůbec školní kluby podnikavosti?

"Školní kluby podnikavosti jsou aktivitou v rámci Místního akčního plánu, jsou jedním z hmotných výstupů a my jsme rádi, že jsme mohli vidět prezentace mladých lidí," dodal Kantor.

Tohle byl pilotní zkrácený projekt, v novém školním roce dostanou příležitost i ostatní školní kluby podnikavosti, na své nápady a jejich realizaci budou mít celý školní rok.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy