Budoucí podnikatelé? Karvinské děti představily své nápady v Business Gate

  • 12:06,
  • Karviná ,

Děti ze čtyř základních škol představily v zázemí Business Gate své projekty týkající se podnikavosti. Na nich školáci pracovali celé druhé pololetí uplynulého školního roku ve svém volném čase. Zkušení lídři z podnikatelského prostředí jim jejich nápady ohodnotili.

Tohle jsou děti, které se druhé pololetí školního roku po škole scházely v rámci Školních klubů podnikavosti, aby společně zhmotnily své nápady v projektech, které by se daly zrealizovat. Jakou cestou se vydaly, co vše stihly za půl roku udělat a hlavně, jaké nápady mají, prezentovaly lídrům, odborníkům a lidem z podnikatelského prostředí.

"Cílem této akce je podpořit podnikavost mladých lidí, ukázat jim, že v rámci Karviné je spousta příležitostí jak se realizovat, a že Business Gate je místo otevřené i pro žáky základních škol, i oni tady mají místo a mohou zde realizovat své nápady," řekl Petr Kantor, vedoucí pracovní skupiny Podnikavost a kariérové poradenství.

Svůj nápad - vyrobení deskové vědomostní hry o Karviné - představil  Školní klub podnikavosti při ZŠ Borovského.

"Je to na styl Česka, máte kartičku uhodnete ji a posunete se o políčko  takto postupujete až do cíle. Ty kartičky obsahují poznatky z Karviné, na které musíte odpovědět. Například jak se jmenoval kdysi Univerzitní park," vysvětlil  Martin Broda, člen Školního klubu podnikavosti při ZŠ Borovského.

Žáci ze ZŠ Majakovského se rozhodli realizovat v Karviné pravidelné úklidy veřejného prostranství.

"Věnujeme se sbírání odpadů proto, protože chceme zlepšit životní prostředí. Měli jsme dvě akce, na jednu přišel jen náš kroužek, nasbírali jsme deset pytlů a na druhé akci náš přišlo 15 lidí, nasbírali jsme pytlů," řekl Martin Jastrzembski, člen Školního klubu podnikavosti při ZŠ Majakovského.

Aktivity mladých si přišli poslechnout i zástupci okresní hospodářské komory kteří jsou součásti pracovní skupiny místního akčního plánu.

"Když jsem dnes viděl ty prezentace, tak jsem rád, že mládí tady v Karviné roste, jde dobrým směrem a velmi si vážíme toho, že my, jako Okresní hospodářská komora může být u toho," řekl  Milan Kasl, 2. místopředseda OHK Karviná.

Co to jsou vůbec školní kluby podnikavosti?

"Školní kluby podnikavosti jsou aktivitou v rámci Místního akčního plánu, jsou jedním z hmotných výstupů a my jsme rádi, že jsme mohli vidět prezentace mladých lidí," dodal Kantor.

Tohle byl pilotní zkrácený projekt, v novém školním roce dostanou příležitost i ostatní školní kluby podnikavosti, na své nápady a jejich realizaci budou mít celý školní rok.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků