Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Až na osm let může jít do vězení muž, který způsobil výbuch plynu v obytném domě v Karviné

  • Karviná,

Po úterním výbuchu plynu v bytě v Karviné policie obvinila 56letého muže z podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení. Pokud se jednalo o úmysl, hrozí pachateli až osm let za mřížemi.

V úterý po čtrnácté hodině se ozvala silná detonace z bytu na ulici U Bažantnice v Karviné. Policie měla i díky svědkům v podstatě brzy jasno, co se v domě odehrálo.

“Přítelkyně, nebo manželka mu odešla, tak začal pít a chtěl se zabít. To řekli i policii. Potom to bouchlo, já jsem myslel, že něco spadlo ze schodů. Potom na mě sousedka klepala a všechno rozbité,” popsal obyvatel domu.

Policie vznesla proti 56letému muži obvinění z podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení. Nyní ale bude záležet na znaleckých posudcích. 

"U nedbalostního obecného ohrožení podle zákona pachateli hrozí odnětí svobody do dvou let...u úmyslného obecného ohrožení je podle zákona je trestní sazby v rozmezí od tří do osmi let odnětí svobody...Komisař na základě znaleckých posudků vyhodnotí, zda v tomto případě se jedná o úmyslný nebo neúmyslný trestný čin,” řekla mluvčí PČR Karviná Zlatuše Vi

Podle našich informací se nejdříve muž přiznal, že chtěl spáchat sebevraždu, po vystřízlivění však svou výpověď změnil.

Podobný případ se stal před několika lety tady v Havířově na Národní třídě. Muž chtěl spáchat sebevraždu. To se mu ale nepodařilo a na několik let skončil za mřížemi. bk

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy