Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

HCB Karviná chce získat zpátky titul, bude to ale těžké

  • Karviná,

Extraligoví házenkáři jsou ve skvělé formě připraveni na nadcházející sezónu. I v ní chtějí útočit o přední příčky, v nejlepším by rádi znovu získali titul. K dosažení cíle mají pomoci i nové tváře v týmu.

Na tiskové konferenci karvinských extraligových házenkářů představilo novinářům vedení klubu nové posily týmu, které se ihned zapojili do přípravy.

"Určitě si myslím, že nás ti hráči posílí, mladý Skalda má šlapat Braňovi na paty, Braňa byl sám na pozici a tak mu pomůže si oddechnout v těžkých zápasech, Venca Franc, který přišel z Lovosic, by měl vystužit obranu hlavně, je to 125 kilový chlap," řekl Michal Brůna, hráč HCB Karviná.

Na pozici pivota bude hrát Yuri Gromyko, bělorus, který v Polsku žil a hrál několik let.

"Toho jsem sledoval pár let, říkal jsem si, že takového pivota bychom tady chtěli k Honzovi Užkovi, splnilo se nám to až letos, je tady," řekl Marek Michalisko, trenér HCB Karviná.

"Líbí se mi v karvinském týmu, je to dobrá sestava, hráči jsou fajn, rychle mě přijali mezi sebe. Myslím, že je vše na dobré cestě a bude to ještě lepší," řekl Yuri Gromyko, nová posila týmu z Polska.

Z dorostu si trenér vybral do A týmu tři nadějné hráče. Alexandra Zamarského, Davida Růžu a Nicolase Noworytu. Házenou hrají zhruba od desíti let, Nicolas Noworyta začal ve 13ti. Zkušenosti v extralize sbírali už v uplynulé sezoně.

"Chtěl bych to dotáhnout co nejdál, předpoklady mám na to tady v klubu hodně dobré, uvidím, co bude do dalších let," řekl Alexandr Zamarski, hráč HCB Karviná.

" Je to pro nás zkušenost, je to o level výš se dostat ze staršího dorostu do extraligy k mužům, tým je na výši," řekl Nicolas Noworyta.

"Je to velký skok, v rychlosti a tvrdosti, je to o level výš a my se na to musíme pořádně připravit," dodal David Růža. 

Kromě toho se i letos karvinští zapojí do evropského poháru. Liga je rozlosovaná, karvinští začínají hrát dva zápasy venku, 8. září s Frýdkem, na 15. září jim los určil Nový Jičín. První domácí zápas uvidí fanoušci 22. září, hrát budou s Kopřivnicí.
Šakalí léta / muzikál

04.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

05.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

Těšínské jatky, s. r. o.
Český Těšín
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Karvinská hornická nemocnice a.s. - sídlo
Karviná
od 29 000 Kč/měsíc

Detail

bebro electronic s.r.o.
Horní Suchá
od 19 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků