Jsou od hlíny a bláta, ale nadšené. Karvinská PrWosenka děti učí v lese

  • 11:06,
  • Karviná,

Klub PrWosenka, jehož systém vzdělávání je postavený na principech waldorfské pedagogiky a programu lesních školek, našel své zázemí v lese. Dětem to prospívá

Klubík PrWosenka nabízí od roku 2015 karvinským dětem předškolního věku program podle lesních školek doplněný o základy waldorfské pedagogiky, jako je rytmus, fantazie a prožitek. Předškoláci, kteří sem dochází, tráví většinu času na čerstvém vzduchu, kde si hrají s přírodními materiály. První roky trávily děti čas hlavně v parku Boženy Němcové a to za každého počasí. Tato priorita Prwosence zůstala, jen klub změnil místo svého působení.

"Park jsme vyměnili za les a musím říct, že je to poznat, ten les poskytuje dětem úplně něco jiného. Ty principy jsou, aby si děti užily co nejvíc přírody, ale zároveň se v ní učí, protože jsme předškolní centrum pro děti, takže ty děti vedeme i ke školnímu výstupu, aby byly připravené na školu," vysvětlila  Marika Húsková, zakladatelka klubu PrWosenka a dododává: “Rodiče musí mít blíž k přírodě, jejich dítě může přijít domů ušpiněné od hlíny nebo umazané od bláta, ale šťastné z toho, že bylo venku.” 

Děti se schází na Podlesí, kde má klub PrWosenka své zázemí. I tady najdou děti vše potřebné, jako v běžné školce. 

anketa, děti z klubíku PrWosenka: "My tady děláme domeček." "Tady v lese to je fajné." " Já tu ráda běhám."

Více informací najdou rodiče na internetu, přihlášky má klub PrWosenka na svých internetových stránkách. Pro školní rok 2019/2020 zbývají poslední dvě volná místa.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků