Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jsou od hlíny a bláta, ale nadšené. Karvinská PrWosenka děti učí v lese

  • Karviná,

Klub PrWosenka, jehož systém vzdělávání je postavený na principech waldorfské pedagogiky a programu lesních školek, našel své zázemí v lese. Dětem to prospívá

Klubík PrWosenka nabízí od roku 2015 karvinským dětem předškolního věku program podle lesních školek doplněný o základy waldorfské pedagogiky, jako je rytmus, fantazie a prožitek. Předškoláci, kteří sem dochází, tráví většinu času na čerstvém vzduchu, kde si hrají s přírodními materiály. První roky trávily děti čas hlavně v parku Boženy Němcové a to za každého počasí. Tato priorita Prwosence zůstala, jen klub změnil místo svého působení.

"Park jsme vyměnili za les a musím říct, že je to poznat, ten les poskytuje dětem úplně něco jiného. Ty principy jsou, aby si děti užily co nejvíc přírody, ale zároveň se v ní učí, protože jsme předškolní centrum pro děti, takže ty děti vedeme i ke školnímu výstupu, aby byly připravené na školu," vysvětlila  Marika Húsková, zakladatelka klubu PrWosenka a dododává: “Rodiče musí mít blíž k přírodě, jejich dítě může přijít domů ušpiněné od hlíny nebo umazané od bláta, ale šťastné z toho, že bylo venku.” 

Děti se schází na Podlesí, kde má klub PrWosenka své zázemí. I tady najdou děti vše potřebné, jako v běžné školce. 

anketa, děti z klubíku PrWosenka: "My tady děláme domeček." "Tady v lese to je fajné." " Já tu ráda běhám."

Více informací najdou rodiče na internetu, přihlášky má klub PrWosenka na svých internetových stránkách. Pro školní rok 2019/2020 zbývají poslední dvě volná místa.
Šakalí léta / muzikál

04.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

05.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

M CARD s.r.o.
Havířov
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

SEJONG Czech s.r.o.- sídlo
Karviná
od 25 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Marcel Krupik - Havířov
Havířov
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků