Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinský denní stacionář Galaxie oslavil dvacetiny, byli jsme u toho

  • Karviná,

Denní stacionář Galaxie, centrum pomoci zorganizoval na počest 20. výročí svého vzniku velkou zahradní oslavu nazvanou Zářící galaxie. Pro klienty, zaměstnance, rodinné příslušníky a také hosty z dalších stacionářů byl připraven bohatý program, nechyběla hudba, soutěže nebo workshopy.

Na zahradě denního stacionáře Galaxie, centrum pomoci se uskutečnila velká narozeninová párty k 20. výročí tohoto sociálního zařízení.

"Jsme nejmladší galaxií ve vesmíru, chtěli jsme to oslavit jak s klienty, tak s celou veřejností, připravili jsme si různé workshopy, jsou tady skauti, aby se představili se svou činností, drátky," popsal oslavu Marcel Dvořák, ředitel Denního stacionáře Galaxie centrum pomoci.

Kromě toho se malovalo na plátně, soutěžilo se o ceny, jezdilo na ponících a také se prohlížely historické velorexy.

"Já rád chodím do Galaxie, baví mě tu keramika, dřevařská dílna, je tu dobrý kolektiv," řekl jeden z klientů stacionáře.

Galaxie ušla za dvacet let své existence velký kus cesty. Za tu dobu se tady vystřídalo nespočet klientů, mnozí ji ale navštěvují celou dobu. Dříve stacionář fungoval pro mentálně postižené dospělé, později se rozrostl i o středisko rehabilitace. Nedávno přibyla i terénní odlehčovací služba pro mentálně postižené a  seniory.

Rodinám odlehčuje například Vladimíra Nováková, pracovnice v sociálních službách.

"Dělám tu práci ráda, protože mě to naplňuje a miluji ji, tady se realizuji jak osobně tak profesně," řekla Nováková.

"Tento rok jsme se spojili se Slezskou diakonií, budovu budeme mít společně, chceme se nějak pohnout, otevřít se veřejnosti, poskytnou zahradu, aby se mohla využít o sobotách a nedělích. Máme i další plány - vybudovat chráněné bydlení nebo pobytovou odlehčovací službu, protože jedna část budovy je prázdná," dodal ředitel

Na zahradní párty nechyběla ani hudba, vystoupilo postupně hned několik kapel a zpěváků, například Adélka Ferencová, kapela Třesk nebo cimbálovka Friš.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy