Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Štědrá Nadace OKD nadělovala, ceny posbíraly projekty v Karviné

  • Karviná,

Nadace OKD vyhlásila jedenáctý ročník Ceny Nadace OKD. Stejně jako loni ocenila nejlepší projekty, ceny obdržely také osobnosti, které se v neziskovém sektoru angažují a přispívají k lepšímu životu v regionu. Mnoho z nich působí právě v Karviné.

Nadace OKD předala v hotelu Dakol  ceny za nejlepší projekt roku, vybrala Srdcaře a také ocenila nejlepší Inovativní projekt. Ve všech kategoriích byly zastoupeny organizace a lidé působící v Karviné. 

“Letos to bylo obzvlášť těžké, protože podporuje tradiční projekty a víme, že tradice má smysl. Jako třeba Karviná lyžuje, Business gate. Myslím si, že jsme ale vybrali ty nejlepší,” řekl Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD. 

Nadace za dobu své existence finančně podpořila tisíce projektů a rozdělila stovky miliony korun.A to díky společnosti OKD, která je zřizovatelem nadace.

 ”Vážím si toho, že Nadace OKD  může podporovat dobrovolníky, kteří se věnují nadační činnosti, činnosti, která prospívá celé společnosti, Karvinsku potažmo celému kraji. My činnost jako OKD budeme nadále podporovat, velmi si toho vážíme,” řekl generální ředitel OKD Michal Heřman. 

Mezi nominovanými nejlepšími projekty roku byl festival Dragon cup, arteterapeutické dílny regionální knihovny a dobrovolníci Adry. Pro ně cenu převzala Hana Čadová. “Nadace OKD je naším dlouhodobým partnerem, o to víc si ceníme této spolupráce. Dobrovolníci mění svět, tím jsme si jisti, protože rozdávají ve svém volném čase kousek sebe,” řekla Hana Čadová, vedoucí dobrovolnického centra ADRA Havířov. 

Pan Jaroslav Szweda, který zastupoval Dragon cup, se v nominacích objevil znovu, tentokrát v kategorii Srdcař roku. Spolu s ním byl nominován také Lubomír Partyka, předseda  Klubu vojenské historie Ostrava a Radim Přikryl - zaměstnanec OKD a zároveň vedoucí družstva starších žaček v Tělovýchovné jednotě Sokol Karviná. Srdcařem se stal Jaroslav Szweda.

 “Já to považuji za souznění toho, co dělám, protože to dělám ze srdce. To ocenění přišlo po 35 letech mé práce. Člověk v těch bojových uměních nenajde jen tu fyzickou stránku, ale i tu duchovní, posouvá mě to dál. Čím dál víc je to o srdci, ne o svalech,” řekl oceněný Srdcař roku Jaroslav Szweda.

 V Poslední kategorii Inovativní projekt byl nominován Myslivecký spolek Václavovice u Frýdku-Místku, z.s., karvinská regionální knihovna a Základní škola Orlová - Poruba . Cenu převzala regionální knihovna a to za projekt “Komunikujeme se světem kolem nás” určený pro žáky se závažným zdravotním postižením.

 “Děkujeme Nadaci OKD, že nás podporuje dlouhodobě a děkujeme i našemu statutárnímu zřizovateli, městu Karviná, které nás podporuje nejen finančně. Určitě budeme vymýšlet další aktivity,” řekla ředitelka RKK Markéta Kukrechtová.

“Mám radost upřímnou, protože to jsou projekty, které podporuje i statutární město Karviná. O to víc, že minulý rok knihovna slavila úspěch jako nejlepší stavba MSK a za svou činnost byla dnes také náležitě oceněna. Jsem rád i za to, že jsem mohl být přítomen Dragon cupu a jsem rád, že Karviňák pan Szweda byl oceněn taky za svou práci a doufám, že v příštích letech bude takových projektů ještě víc,” řekl Andrzej Bizoń, náměstek primátora Karviné.
Oldřich Robenek - areály OKD Karviná
Karviná
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků