Nemoc Danuši Pytlíkovou nezastavila, naopak v ní rozvinula touhu tvořit

  • 8:21,
  • Karviná,

Amatérská výtvarnice Danuše Pytlíková vystavuje svou tvorbu v Mánesově síni městského domu kultury. Pokud se chcete ponořit od obrazů, ze kterých doslova sálá pozitivní energie, rozhodně si ji nenechte ujít.

Mánesovu síň městského domu kultury zaplnily v těchto dnech obrazy a výrobky výtvarnice Danuše Pytlíkové. Jde o autorku, která po překonání těžkých zdravotních obtížích objevila v sobě sílu a dar tvořit hned několika technikami. Jednou z nich, tou nejhlavnější je enkaustika, ke které se dostala přibližně před třemi lety.

"Často sedám k té enkaustice a ani nevím, co namaluju, ale vyjde z toho pěkný obrázek. Většinu z toho, co chci namalovat můžu ovlivnit, ale někdy zůstanu v úžasu, co se mi ukáže pod zvednutou žehličkou," řekla Danuše Pytlíková.

A to bylo také v případě jejího úplně prvního obrazu. na výstavě ho najdete. Nazvala ho Požehnání, viděla v něm odpověď na to, že si vybrala správnou cestu.

Ve většině obrazů najdou návštěvníci výstavy krajiny, paní Danuše do nich velmi ráda komponuje i cesty vedoucí do neznáma.

Další techniky, kterým se věnuje, je paličkování a patchwork. Enkaustika je ale její srdcová záležitost.

"Já jsem po operaci mozku začala malovat a moc mě to těší a naplňuje a relaxuje, proto je ta enkaustika nejdůležitější pro mě. Patchwork vyplynul z mé potřeby rehabilitovat ruku, protože tam zapícháváte tisíce a tisíce a tisíce špendlíků, takže se ta ruka zlepšit musí, i kdyby nechtěla," dodala.

Výtvarnice Danuše Pytlíková vystavuje svou tvorbu potřetí, v Karviné jde ale o její první větší expozici. Autorka má před sebou další výzvu - ráda by vyzkoušela akvarel, akryl a olejomalbu. Mimochodem, její první olejomalbu na výstavě také najdete. Díla Danuše Pytlikové si můžete prohlédnout do 19 prosince.
Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 08.12. 1:25
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 08.12. 1:25
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků