Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Judisté ze tří států se poprali o Velkou cenu Karviné

  • Karviná,

Judisté TJ Baník Karviná uspořádali 4. ročník velkého mezinárodního turnaje O velkou cenu Karviné. Na tatami se popralo přes 150 účastníků z 26 oddílů ze tří států.

Oddíl judistů TJ Baník Karviná už počtvrté uspořádal turnaj o Velkou cenu Karviné. Do místní haly se sjely oddíly ze tří států, nejvzdálenější tým dorazil ze čtyřista kilometrů vzdáleného polského města Plock. Závodníci se mezi sebou poprali se v kategoriích od mladších žáků až po dorostence.

"Do šesti dětí je systém každý s každým, od sedmi půl systém s postupem do pavouka, nad je pak klasický pavouk," vysvětlil organizátor Karel Štefánik.

Turnaj slavnostně zahájil a všechny závodníky přivítal náměstek primátora Andrzej Bizoń.

"Na této velké ceně je vidět, jak organizátor nakládá s prostředky města a jsme velmi rádi, protože je to jedna z větších soutěží. Je vidět, že podpora sportu ze strany města sbírá své ovoce, protože týden co týden se potkáváme na různých turnajích a soutěžích a jde vidět, že mladí lidé sportují a to je cíl toho, že podporujeme takové sporty," řekl náměstek.

Dvanáct rozhodčích delegoval na tento turnaj MS svaz. Mezi nimi byl i Jan janovský.

"U každé kategorie jsou trochu jiné pravidla podle zkušeností a věku, mladší žáci mají boj na dvě minuty. U dorostenců je opravdové judo bez omezení. Judo je trochu omezené v tom, že jsou zakázané chvaty pod pás," vysvětlil rozhodčí Janovský.

Baníkovský oddíl si drží v soutěži standard, snaží se, aby pár vzácných medailí zůstalo doma. Pokaždé se to zatím na Velké ceně Karviné podařilo. Medaile z Velké ceny pravidelně sbírá i Filip Durčák. Letos naposledy závodí v kategorii dorostenců, příští rok už bude zastupovat karvinské juniory.

V Karviné zůstaly tři zlaté medaile, vybojovali je Filip Durčák a Viktorie Jurčíková z TJ Baník Karviná a  Adam Bielczyk z MSK Judo Karviná. Soutěž družstev vyhráli judisté z Ostravy.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků