Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na karvinské Základní škole Prameny má každá třída vlastní knihobudku

  • Karviná,

Karvinská Základní a Mateřská škola Prameny motivuje děti ke čtení. Právě v těchto dnech měli školáci za úkol vyrobit do svých tříd školní knihovničky a naplnit je knihami, které mají rádi. Na výsledek se teď podívejte s námi.

Na Základní a Mateřské škole Prameny momentálně probíhá ojedinělá soutěž tříd. Každá dostala za úkol vyrobit originální knihovničku a zaplnit ji svými oblíbenými knihami. Také si měli za úkol vymyslet svá třídní pravidla.

"Dříve bývalo zvykem, že dětem četli doma pohádky na dobrou noc rodiče a děti se učily poslouchat mluvené slovo. Dnes se pohádky poslouchají z médií a my se snažíme dětem dát vlastní knížku do ruky a naučit se s ní pracovat a vychovat z nich čtenáře. Snažíme se zapojovat do hodin metody práce, které rozvíjí čtenářskou gramotnost, ale vymýšlíme takové soutěže," vysvětlila speciální pedagožka Renáta Helešicová.

Velmi zodpovědně k výrobě knihovničky přistupovali například  ve 4.B. Jejich školní knihovna i pravidla třídy i nástěnka souvisí s tématem oblíbeného hrdiny Harryho Pottera. I soutěžní knihobudka nese prvky Harryho Pottera.  Vzhled své knihobudky dokonce dokáží žáci měnit.

"Střídáme výzdobu podle toho, jaké je roční období. Teď tam máme konec podzimu a začátek zimy. Máme tam i moudro, aby nás to i navedlo trochu. Dá se říct, že tady hodně čteme, což je dobře," řekla žákyně třídy.

A záležet si dali i žáci z druhého stupně, konkrétně ze 7.B. Literatura v jejich knihobudkách je už trochu specifická, obsahuje například doporučenou četbu, ale i knihy v cizím jazyce.

Škola má také svou vlastní centrální knihovnu. Děti si tady mohou půjčovat knížky o přestávkách nebo i domů. Vybrat si mohou krásnou literaturu, encyklopedie, naučné knihy

Soutěž o nejpěknější třídní knihovničku bude mít dohru v podobě vyhodnocení. Hodnotit ji budou nezávislí nepedagogičtí pracovníci školy. Na vítěze čekají sladké dorty.


Slezské divadlo za výlohou

Slezské divadlo se připojilo k výzvě Oživené výlohy pražského souboru Cirk La Putyka a za sklem uzavřeného nákupního centra Slezanka v centr...

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků