Na karvinské Základní škole Prameny má každá třída vlastní knihobudku

  • 13:30,
  • Karviná ,

Karvinská Základní a Mateřská škola Prameny motivuje děti ke čtení. Právě v těchto dnech měli školáci za úkol vyrobit do svých tříd školní knihovničky a naplnit je knihami, které mají rádi. Na výsledek se teď podívejte s námi.

Na Základní a Mateřské škole Prameny momentálně probíhá ojedinělá soutěž tříd. Každá dostala za úkol vyrobit originální knihovničku a zaplnit ji svými oblíbenými knihami. Také si měli za úkol vymyslet svá třídní pravidla.

"Dříve bývalo zvykem, že dětem četli doma pohádky na dobrou noc rodiče a děti se učily poslouchat mluvené slovo. Dnes se pohádky poslouchají z médií a my se snažíme dětem dát vlastní knížku do ruky a naučit se s ní pracovat a vychovat z nich čtenáře. Snažíme se zapojovat do hodin metody práce, které rozvíjí čtenářskou gramotnost, ale vymýšlíme takové soutěže," vysvětlila speciální pedagožka Renáta Helešicová.

Velmi zodpovědně k výrobě knihovničky přistupovali například  ve 4.B. Jejich školní knihovna i pravidla třídy i nástěnka souvisí s tématem oblíbeného hrdiny Harryho Pottera. I soutěžní knihobudka nese prvky Harryho Pottera.  Vzhled své knihobudky dokonce dokáží žáci měnit.

"Střídáme výzdobu podle toho, jaké je roční období. Teď tam máme konec podzimu a začátek zimy. Máme tam i moudro, aby nás to i navedlo trochu. Dá se říct, že tady hodně čteme, což je dobře," řekla žákyně třídy.

A záležet si dali i žáci z druhého stupně, konkrétně ze 7.B. Literatura v jejich knihobudkách je už trochu specifická, obsahuje například doporučenou četbu, ale i knihy v cizím jazyce.

Škola má také svou vlastní centrální knihovnu. Děti si tady mohou půjčovat knížky o přestávkách nebo i domů. Vybrat si mohou krásnou literaturu, encyklopedie, naučné knihy

Soutěž o nejpěknější třídní knihovničku bude mít dohru v podobě vyhodnocení. Hodnotit ji budou nezávislí nepedagogičtí pracovníci školy. Na vítěze čekají sladké dorty.
Kovo VESUV s.r.o.
Bohumín
od 30 000 do 36 000 Kč/měsíc

Detail

VAMOZ - servis, a.s.
Petřvald
od 20 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná - Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků